Jakimi napojami zastąpić klasyczną kawę?

Jakimi napojami zastąpić klasyczną kawę?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi rezygnuje z picia kawy, czy to ze względu na problemy zdrowotne, czy ze względu na przykład na smak, który dużej grupie osób wydaje się być zbyt intensywny. Warto pamiętać również, iż pita w dużych ilościach nie tylko uzależnia, ale również nie jest zupełnie obojętna naszemu organizmowi. Duże ilości wypijanej kawy powodują też nieestetyczne przebarwienia na zębach i nieświeży oddech.

Kofeina bardzo często powoduje przewlekłe uczucie poddenerwowania, zaburzenia snu. Jeśli codzienną kawę pijemy na dodatek nie czarną, tylko z dodatkiem mleka i kilku łyżeczek cukru fundujemy sobie bardzo kaloryczny i szkodliwy dla zdrowia napój. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych wynikających z nadmiernego picia tego specyfiku, możemy z niej oczywiście zrezygnować, jednak czym zastąpić swój ulubiony napój, jeśli chcemy dodać sobie odrobinę energii?

Zamienniki klasycznej kawy

Na myśl o dobrych zamiennikach wszystkim przychodzi zapewne herbata. Jest to całkiem dobry napój, który może zastąpić kawę, jednak nie dostarczy nam aż tak dużo energii. Kolejnym pomysłem, na który łatwo wpaść myśląc o różnych napojach pobudzających są energetyki. Zazwyczaj jednak bywają jeszcze bardziej niezdrowe od kawy.

Idealnym napojem, który nie tylko doda nam odpowiedniej ilości energii, ale będzie miał również szereg korzyści dla zdrowia jest Yerba Mate. To roślina pochodząca i uprawiana w Ameryce Południowej, i pita w tamtym obszarze na potęgę. Zresztą nic dziwnego – Yerba Mate zdaje się pobudzać ciało i umysł znacznie lepiej niż kawa, a jej smak jest równocześnie wyrazisty i łagodny. Jeśli nie chcemy inwestować w specjalne naczynia i słomki, możemy wybrać tę sprzedawaną w butelkach. Club Mate, dostępny na stronie:  https://ekogoods.pl/kategoria-produktu/napoje/club-mate/ – to napój na bazie Yerba Mate, który nie tylko świetnie smakuje, ale również dodaje energii i sił!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sesja w plenerze – wyjątkowa pamiątka ślubna
Sesja w plenerze – wyjątkowa pamiątka ślubna
Sesje ślubne w plenerze niepodzielnie królują pośród zleceń dzisiejszych fotografów. Od wielu lat jest to obowiązkowa pozycja na liście ślubnych […]
Ostatnie wpisy