Sposoby leczenia schorzeń stóp

Sposoby leczenia schorzeń stóp
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby stóp to niestety bardzo często dolegliwości nabyte. Takie choroby jak halluksy czy palec młotkowaty to jedne z najczęściej występujących rodzajów deformacji stóp.Ważne, aby w przypadku zauważenia pierwszych objawów, wdrożyć odpowiednie leczenie. Zaniedbanie tego może doprowadzić do poważnych i bolesnych powikłań, skutkujących nawet koniecznością przeprowadzenia operacji.

Przyczyny i leczenie deformacji stóp

Zwykle przyczyną jest noszenie obuwia o niewłaściwym fasonie – zbyt ciasne, lub zbyt krótkie buty, które przyczyniają się do ucisku kości palców u stóp. Również ciągłe przenoszenie ciężaru na przednią część stopy, występujące o osób zawodowo zajmujących się tańcem lub często chodzących w butach na obcasie, może być powodem powstawania schorzeń. 

Najczęstsze metody fizykalne, stosowane przy tego rodzaju dolegliwościach, to laseroterapia i krioterapia, czyli terapia zimnem. Jest ona przeprowadzana w specjalnej komorze kriogenicznej. Kriokomora cieszy się rosnącą popularnością ze względu na właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ta metoda bywa wykorzystywana również w leczeniu po operacjach ortopedycznych, gdyż świetnie uzupełnia terapię i przyspiesza gojenie się ran. 

Jeśli zwyrodnienie nie jest bardzo zaawansowane, można uniknąć operacji, stosując przez kilka tygodni specjalną szynę i uzupełniającą terapię kriogeniczną. W innych wypadkach konieczna może być operacja wraz z późniejszą rehabilitacją, ale również w tym przypadku terapia zimnem może okazać się pomocna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozwiązania oferowane przez okulistów, które zniwelują naszą wadę wzroku
Rozwiązania oferowane przez okulistów, które zniwelują naszą wadę wzroku
Najczęściej pojawiającymi się wadami wzroku są nadwzroczność i krótkowzroczność. Jednak jest ich o wiele więcej. W zależności od schorzenia lekarz […]
Ostatnie wpisy