Zdrowe ciało

Z przeprowadzeniem tych zabiegów okulistycznych nie warto zwlekać

21 sierpnia 2020

Narząd wzroku jest w przypadku człowieka, a także większości kręgowców zdecydowanie najważniejszy. Dlatego o oczy trzeba dbać, regularnie chodzić do okulisty i nie zaniedbywać zaleconych przez niego praktyk i sposobów postępowania z naszymi oczami. Przede wszystkim tyczy się to zabiegów, które zleci nam wykonać okulista. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy te, które absolutnie nie cierpią zwłoki. Wykonując je w najszybszym możliwym czasie możemy uniknąć poważnych problemów, które mogą prowadzić nawet do konieczności usunięcia gałki ocznej.

Poważne choroby oczu

W czasie całego życia oczy mogą ulec różnego rodzaju urazom. W przypadku fizycznego zranienia w gałkę oczną należy jak najszybciej odwiedzić okulistę lub też szpital. Oczy są bowiem wyjątkowo delikatne i nawet niewielkie uderzenie może skończyć się bardzo poważnie. Oprócz tego mamy choroby wewnętrzne, takie jak jaskra czy zaćma. Czasami zalecona przez okulistę może zostać epiproteza oka, która ochroni problematyczną gałkę przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Pozornie nieszkodliwe problemy

Czasami możemy spotkać się z sytuacją, gdy np. regularnie bolą nas oczy po nocy. Może to być powodem zatoru w kanalikach łzowych. Problemu nie należy bagatelizować z tego względu, że może doprowadzić bardzo szybko do rozwoju groźnego zapalenia. Tutaj konsekwencje mogą być bardzo poważne, zwłaszcza gdy problem dotyczy niemowlęcia. Udrażnianie kanałów łzowych u niemowląt powinno się wykonywać natychmiast, gdy tylko okulista wskaże nam taką konieczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *