Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?

Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo pracowników na terenie zakładu pracy jest bardzo istotną kwestią, dlatego też każdy pracodawca jest zobowiązany do spełniania określonych wymagań przeciwpożarowych. Ponosi on odpowiedzialność za stan i bezpieczeństwo miejsca pracy. Do najważniejszych obowiązków zatrudniającego związanych z ochroną przeciwpożarową jest wyposażenie budynku w odpowiednie urządzenia przeciwpożarowe i gaśnicze, a także dbanie o odpowiedni ich stan i regularną konserwację. Zakład pracy powinien mieć odpowiednio oznaczone wyjścia ewakuacyjne, natomiast wszyscy pracownicy powinni przejść odpowiednie szkolenia, dzięki którym będą wiedzieli jak postępować w przypadku wystąpienia zagrożenia. W kwestii pracodawcy jest również odpowiednie przeszkolenie osób pracujących na terenie zakładu z zakresu przepisów przeciwpożarowych (PPOŻ.).

Gdzie zrealizować szkolenia BHP i PPOŻ.?

Szkolenia z BHP i PPOŻ są jedną z pierwszych i najważniejszych zadań nowo zatrudnionych pracowników. Właściwie przeszkolenie kadry pracowniczej oraz pracowników może uratować przed sytuacjami zagrażającymi życiu czy zdrowiu w razie pojawienia się niebezpiecznej sytuacji. Realizacja tego typu szkoleń może być prowadzona przez firmy zewnętrzne oraz odbywać się poza zakładem pracy. Ważne jest, aby kurs został przeprowadzony przez profesjonalny i doświadczony zespół, odniesienie do przykładowej firmy realizującej takie szkolenia można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.comesbhp.pl/szkolenia/szkolenia-bhp-warszawa-srodmiescie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do posiadania dziecka?
Jak przygotować się do posiadania dziecka?
Przygotowanie się do posiadania dziecka jest bardzo trudnym zadaniem. Zwłaszcza niedoświadczone mamy obawiają się, że nie sprostają zadaniu radzenia sobie […]
Ostatnie wpisy