Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?

Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo pracowników na terenie zakładu pracy jest bardzo istotną kwestią, dlatego też każdy pracodawca jest zobowiązany do spełniania określonych wymagań przeciwpożarowych. Ponosi on odpowiedzialność za stan i bezpieczeństwo miejsca pracy. Do najważniejszych obowiązków zatrudniającego związanych z ochroną przeciwpożarową jest wyposażenie budynku w odpowiednie urządzenia przeciwpożarowe i gaśnicze, a także dbanie o odpowiedni ich stan i regularną konserwację. Zakład pracy powinien mieć odpowiednio oznaczone wyjścia ewakuacyjne, natomiast wszyscy pracownicy powinni przejść odpowiednie szkolenia, dzięki którym będą wiedzieli jak postępować w przypadku wystąpienia zagrożenia. W kwestii pracodawcy jest również odpowiednie przeszkolenie osób pracujących na terenie zakładu z zakresu przepisów przeciwpożarowych (PPOŻ.).

Gdzie zrealizować szkolenia BHP i PPOŻ.?

Szkolenia z BHP i PPOŻ są jedną z pierwszych i najważniejszych zadań nowo zatrudnionych pracowników. Właściwie przeszkolenie kadry pracowniczej oraz pracowników może uratować przed sytuacjami zagrażającymi życiu czy zdrowiu w razie pojawienia się niebezpiecznej sytuacji. Realizacja tego typu szkoleń może być prowadzona przez firmy zewnętrzne oraz odbywać się poza zakładem pracy. Ważne jest, aby kurs został przeprowadzony przez profesjonalny i doświadczony zespół, odniesienie do przykładowej firmy realizującej takie szkolenia można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.comesbhp.pl/szkolenia/szkolenia-bhp-warszawa-srodmiescie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ręcznie robione prezenty – dlaczego są tak wyjątkowe?
Ręcznie robione prezenty – dlaczego są tak wyjątkowe?
Prezenty własnoręczne są, bez wątpienia, wyjątkowe. Nawet jeśli nie są wykonane przez Ciebie, to nadal są przemyślanym gestem i przypomnieniem, […]
Ostatnie wpisy