Oświetlenie do domu w stylu prowansalskim

Oświetlenie do domu w stylu prowansalskim
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światło pełni dużą rolę we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim, śródziemnomorskim, bądź skandynawskim. Choć Francję i Półwysep Skandynawski dzieli spora odległość, stylistyka wnętrz ma wiele cech wspólnych. Kładzie się nacisk na wysoką jakość, design, trwałość. W obu stylach króluje prostota, niewyszukana elegancja i zamiłowanie do natury. To samo dotyczy lamp. Oświetlenie do domu w stylu prowansalskim musi być gustowne, czasem minimalistyczne i na pewno trwałe.

Francuski szyk i innowacyjność w zakresie oświetlenia wnętrz

Francja znana jest z eleganckich elementów wystroju wnętrz. Szyk znad Sekwany i Loary, opiera się na nowatorskich projektach. Design dla prowansalskich wnętrz to wysokiej klasy lampy z metalowymi kloszami. Przypominają styl industrialny, ale idealnie wpisują się w koncepcję romantycznych, prowansalskich pomieszczeń. Lampy na stół, biurko oraz stojące, mają piękne, klasyczne, ceramiczne klosze o wysokiej odporności na wstrząsy i obtłuczenia. Właśnie w stylu prowansalskim najlepiej sprawdzają się harmonijne połączenia metalu i ceramiki, bądź szkła. Wśród lamp ściennych, możemy wybierać pomiędzy nowatorskimi kinkietami, przypominającymi oświetlenie fabryk lub romantycznych kawiarenek. Francuscy projektanci mają w zakresie oświetlenia wiele do zaoferowania. Jeśli urządzamy dom w stylu prowansalskim, ciekawe propozycje znajdziemy np. na stronie internetowej Boutique Pierrot: https://meble-prowansalskie.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpiękniejsze zakątki w Tajlandii
Najpiękniejsze zakątki w Tajlandii
Tajlandia to jeden z ulubionych azjatyckich kierunków Polaków. Od innych egzotycznych kierunków odróżnia ją mnogość atrakcji. Znajfziemy tu nie tylko […]
Ostatnie wpisy