Pellet drzewny – ekologiczne źródło energii

Pellet drzewny – ekologiczne źródło energii
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet to rodzaj ekologicznego opału, który najczęściej występuje pod postacią pelletu drzewnego. Posiada bardzo charakterystyczną barwę, ale konkretne jego odcienie zależą od rodzaju drewna, z którego został wytworzony. Pellet można stosować do ogrzewania nie tylko domów, ale także pomieszczeń biurowych oraz zakładów przemysłowych.

Dlaczego warto stosować pellet?

Pellet drzewny to przede wszystkim ekologiczny rodzaj opału i stanowi odnawialne źródło energii. Podczas spalania praktycznie nie generuje szkodliwych substancji, dlatego jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Nie emituje także nieprzyjemnego zapachu. Jest bardzo wydajny w użytkowaniu. Do jego wytworzenia stosuje się odpadki z drewna, takie jak trociny czy wióry, które pozyskuje się przede wszystkim z tartaków. Zostają one rozdrobnione, a następnie sprasowane do postaci niewielkich rozmiarów granulek przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia, bez dodatku jakichkolwiek chemicznych substancji. Pellet jest bardzo łatwy w transporcie oraz przechowywaniu, ponieważ zazwyczaj sprzedawany jest w dużych, kilkukilogramowych workach.

Wybierając to ekologiczne paliwo opałowe trzeba zwrócić uwagę na jego jakość. Jedynie produkt najwyższej klasy zagwarantuje odpowiednie spalanie. Wpływ na to ma przede wszystkim surowiec użyty do produkcji, trwałość oraz wilgotność granulatu. Warto więc przed zakupem sprawdzić, czy produkt posiada niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzają jego wysoką jakość, wydajność i właściwie spalanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent z nadrukiem idealny na różne okazje
Prezent z nadrukiem idealny na różne okazje
Prezenty z przyjemnością otrzymujemy i jeszcze z większą radością wręczamy innym. Dokładamy wszelkich starań ku temu, by były one dopasowane […]
Ostatnie wpisy