Przydomowe oczyszczalnie ścieków – czy warto w to zainwestować?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – czy warto w to zainwestować?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązek odprowadzania ścieków dotyczy każdego właściciela nieruchomości. Jeżeli dom nie może zostać podłączony do lokalnej sieci kanalizacyjnej, trzeba wówczas samemu zadbać o pozbycie się nieczystości. Można to zrobić, montując na swoim podwórku szambo lub oczyszczalnię ścieków. Pierwszy sposób jest zdecydowanie tańszy w budowie. Wiąże się on jednak z dużymi kosztami eksploatacyjnymi i częstymi wizytami wozów asenizacyjnych. Stawiając na oczyszczalnię, można zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Jest to również wybór bardziej ekologiczny.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Aby cała instalacja była wydajna i pracowała bezproblemowo, musi zostać zaprojektowana na indywidualne potrzeby mieszkańców. Oczyszczalnia nie może być zbyt mała ani zbyt duża. Przygotowaniem i montażem takich systemów zajmują się profesjonalne firmy. Jedną z nich jest http://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-kozienice/. Nieczystości są neutralizowane w specjalnym zbiorniku z udziałem bakterii beztlenowych. Oddzielony od cieczy osad ulega następnie fermentacji. Oczyszczona woda może zostać później bezpiecznie wprowadzona do środowiska, np. do rowu melioracyjnego czy gruntu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać ją w ogrodzie. Przydomowe oczyszczalnie ścieków działają automatycznie i nie wydzielają przy tym nieprzyjemnych zapachów. Nie muszą być często konserwowane, a zgromadzone na dnie osady wystarczy usunąć raz w roku. Ta ekologiczna inwestycja szybko się zwraca i nie generuje dużych kosztów w trakcie eksploatacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odzieży sportowej?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odzieży sportowej?
Aktywność fizyczna to prosty sposób na piękną sylwetkę oraz utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Bez wątpienia sport odgrywa ważną rolę […]
Ostatnie wpisy