Rodzaje domofonów – który z nich zapewni nam największe bezpieczeństwo?

Rodzaje domofonów – który z nich zapewni nam największe bezpieczeństwo?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domofon to specjalne urządzenie stosowane w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jednocześnie komfortu domowników. Standardowy model składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest bramofon montowany bezpośrednio przy bramie albo wejściu do obiektu, natomiast drugim unifon, czyli słuchawka umieszczona wewnątrz wybranego pomieszczenia (zazwyczaj korytarza). Mnóstwo funkcjonalnych i estetycznych domofonów znajdziemy w ofercie firmy dostępnej pod adresem http://www.alarm.biz.pl/Oferta/domofony_5778/.

Element niezwykle przydatny w codziennym życiu

Domofon ma za zadanie przede wszystkim chronić budynek mieszkalny przed niepożądanymi gośćmi. Zapewnia tym samym wszystkim osobom znajdującym się w środku zarówno bezpieczeństwo, jak i intymność. Od lat ogromną popularnością cieszą się modele analogowe z numeryczną klawiaturą, które w większości przypadków okazują się w pełni wystarczające. Przy ich montażu wymagane jest jednak zawsze poprowadzenie kabla łączącego bramofon ze słuchawką, co może sprawiać pewne trudności. Omawiane urządzenia świetnie sprawdzają się zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Alternatywę stanowią znacznie bardziej zaawansowane technologicznie domofony cyfrowe, wyposażone w centralę i dekoder. Pracują w trybie automatycznego przełączania i pozwalają na bezproblemową obsługę nawet kilkunastu klatek schodowych (idealne rozwiązanie dla obiektów wielorodzinnych i bloków). Są przy tym wyjątkowo funkcjonalne, gdyż dają możliwość swobodnego zaprogramowania czasu wejścia oraz długości rozmowy. Ich niewątpliwą zaletą jest również ponadprzeciętnie wysoka jakość dźwięku w trakcie połączeń. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wideodomofonach z kamerą i ekranem, oferujących obraz osoby dzwoniącej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę kupując materac do sypialni?
Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę kupując materac do sypialni?
Wybór odpowiedniego materaca ma ogromny wpływ na jakość oraz komfort snu. W łóżku spędzamy ogromną część naszego życia, dlatego warto […]
Ostatnie wpisy