Rodzaje domofonów – który z nich zapewni nam największe bezpieczeństwo?

Rodzaje domofonów – który z nich zapewni nam największe bezpieczeństwo?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domofon to specjalne urządzenie stosowane w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jednocześnie komfortu domowników. Standardowy model składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest bramofon montowany bezpośrednio przy bramie albo wejściu do obiektu, natomiast drugim unifon, czyli słuchawka umieszczona wewnątrz wybranego pomieszczenia (zazwyczaj korytarza). Mnóstwo funkcjonalnych i estetycznych domofonów znajdziemy w ofercie firmy dostępnej pod adresem http://www.alarm.biz.pl/Oferta/domofony_5778/.

Element niezwykle przydatny w codziennym życiu

Domofon ma za zadanie przede wszystkim chronić budynek mieszkalny przed niepożądanymi gośćmi. Zapewnia tym samym wszystkim osobom znajdującym się w środku zarówno bezpieczeństwo, jak i intymność. Od lat ogromną popularnością cieszą się modele analogowe z numeryczną klawiaturą, które w większości przypadków okazują się w pełni wystarczające. Przy ich montażu wymagane jest jednak zawsze poprowadzenie kabla łączącego bramofon ze słuchawką, co może sprawiać pewne trudności. Omawiane urządzenia świetnie sprawdzają się zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Alternatywę stanowią znacznie bardziej zaawansowane technologicznie domofony cyfrowe, wyposażone w centralę i dekoder. Pracują w trybie automatycznego przełączania i pozwalają na bezproblemową obsługę nawet kilkunastu klatek schodowych (idealne rozwiązanie dla obiektów wielorodzinnych i bloków). Są przy tym wyjątkowo funkcjonalne, gdyż dają możliwość swobodnego zaprogramowania czasu wejścia oraz długości rozmowy. Ich niewątpliwą zaletą jest również ponadprzeciętnie wysoka jakość dźwięku w trakcie połączeń. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wideodomofonach z kamerą i ekranem, oferujących obraz osoby dzwoniącej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zegarki łączą tradycję i nowoczesność?
Jak zegarki łączą tradycję i nowoczesność?
Na rynku produktów i usług ciągle przybywa nowych ofert, które odpowiadają na zróżnicowane oczekiwania klientów. Duża konkurencja dodatkowo skłania firmy […]
Ostatnie wpisy