Człowiek i styl

Zabawki dla aktywnego 2-latka

18 września 2020

Dwuletnie dziecko intensywnie się rozwija na płaszczyźnie nie tylko intelektualnej, ale również ruchowej. Z tego względu warto co jakiś czas podarować mu jakąś zabawkę, która pozwoli skutecznie kształtować zdolności motoryczne. Powinna być oczywiście na tyle atrakcyjna, aby maluch po kilku godzinach rozrywki nie odrzucił jej na zawsze w kąt. Najprostszym rozwiązaniem są różnego rodzaju piłki służące zarówno do kopania, jak i skakania. Ich ogromną zaletą jest ponadczasowość oraz możliwość wykorzystania na świeżym powietrzu.

Wybór na rynku jest w zasadzie nieograniczony

W przypadku dwuletnich, bardzo aktywnych dzieci doskonale sprawdzi się m.in. rowerek biegowy z dwoma doczepionymi kółkami po bokach. Przy zakupie konkretnego modelu pamiętajmy jedynie o tym, by siodełko znajdowało się na odpowiedniej wysokości. W przeciwnym razie maluch może mieć spory problem ze swobodnym odpychaniem się, a nawet dosięganiem pedałów (optymalna opcja to regulacja). Taki sprzęt znakomicie pomaga kształtować równowagę i zapewnia dużą wygodę, a wystarcza zazwyczaj na dwa pełne sezony.

Ciekawym wyborem są też hulajnogi trójkołowe, charakteryzujące się wysokim poziomem stabilności i atrakcyjnym designem. Wprost idealnie nadają się do nauki jazdy oraz treningu koordynacji, gwarantując przy tym masę emocjonującej zabawy. Warto postawić na wersję atestowaną z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak choćby frędzle przy kierownicy (powiewające podczas poruszania się). Pozostałe godne uwagi zabawki dla aktywnych dwulatków to m.in. drewniane jeździki z rączką, spacerowe wózki dla lalek, odkurzacze mini czy zestawy do majsterkowania i prac artystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =