Rodzaje szamba dostępne na rynku – które z nich wybrać?

Rodzaje szamba dostępne na rynku – które z nich wybrać?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę domku na wsi lub na obszarach podmiejskich, nie będziemy mogli podłączyć się do zbiorczej kanalizacji. Oznacza to, że konieczne stanie się zamontowanie zbiornika zwanego szambem, do którego będą spływać wszelkie nieczystości z domostwa. Zbiorniki te mogą być wykonane z dwóch rodzajów materiału – betonu lub plastiku. Dawniej stosowało się wyłącznie szamba betonowe, które jednak posiadają różnego rodzaju wady. Dlatego obecnie coraz częściej można spotkać ich plastikowe odpowiedniki.

Szambo betonowe – charakterystyka

Stosowane dotychczas najczęściej betonowe rodzaje szamb charakteryzują się tym, że są przede wszystkim bardzo ciężkie. Dlatego też ich transport w miejsca, gdzie utrudniony jest dojazd dużego pojazdu o znacznej masie, może być nawet niemożliwy. Beton nie jest idealnie szczelny i przez to z naszego zbiornika przez cały czas będzie się przedostawać do wód gruntowych niewielka ilość płynnych ścieków. Natomiast ogromną zaletą tego typu szamb jest fakt, że są one bardzo tanie.

Charakterystyka zbiorników z plastiku

Nowoczesne szamba wykonane z plastiku są przede wszystkim bardzo lekkie. Można więc łatwo je przetransportować na każdy plac budowy. Jednocześnie plastik to materiał o wysokim stopniu szczelności, cała zawartość ścieków pozostanie więc wewnątrz naszego szamba. Unikniemy wyciekania zawartości do gruntu, znacznie też ułatwi to opróżnianie zbiornika przez wóz asenizacyjny. Na stronie http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe możemy dowiedzieć się więcej informacji o tego rodzaju szambach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prawnicy – czym się zajmują w swojej pracy?
Prawnicy – czym się zajmują w swojej pracy?
Istnieje wiele różnych rodzajów prawa i prawników. Prawnik, którego wybierzesz, będzie zależał od rodzaju sprawy, którą masz. Niektórzy prawnicy specjalizują […]
Ostatnie wpisy