Rodzaje testów na COVID – który z nich jest najlepszy?

Rodzaje testów na COVID – który z nich jest najlepszy?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Testy na COVID-19 są powszechnie stosowane w diagnostyce mającej na celu zapobiec rozprzestrzenianie się wirusa. Na rynku istnieje kilka ich rodzajów. Różnią się one o siebie nie tylko ceną, ale także sposobem i szybkością działania. Warto więc poznać je wszystkie i dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy.

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje testów na COVID?

Jednym ze stosowanych metod jest test genetyczny RT-PCR polegający na pobraniu od pacjenta wymazu z nosa lub z nosogardzieli. Czas oczekiwania na wynik uzależniony jest od danego laboratorium ale może wynosić nawet do dwóch dni. Jest zdecydowanie najbardziej czuły z testów dostępnych na rynku. Jego przeprowadzenie oraz negatywny wynik są podstawą do otrzymania zaświadczenia niezbędnego np. podczas podróży do innego kraju. Jednocześnie jest to najdroższa metoda diagnostyczna. Dla osób, które potrzebują wyniku w ciągu kilku minut najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szybkich testów, które znaleźć można pod adresem https://www.argenta.com.pl/Szybkie-testy/Diagnostyka-SARSCoV2. Zapewniają one przesiewową diagnostykę dużej ilości osób w krótkim czasie, a dzięki praktycznie natychmiastowemu wynikowi pozwalają skutecznie usprawnić proces wykrywania wirusa. Mają one formę kasetkową, a materiał do badania pobierany jest z nosogardzieli. W przypadku wyniku dodatniego warto potwierdzić to wykonaniem badania RT-PCR. Zaletą stosowania szybkich metod testowania jest także to, że mogą one być stosowane w jednostkach medycznych przez personel mniej doświadczony. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać pedicure?
Jak wykonać pedicure?
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych i domowym zaciszu jest pedicure. To nic innego jak kompleksowa pielęgnacja stóp, […]
Ostatnie wpisy