Skąd czerpać informacje na temat życia świętych?

Skąd czerpać informacje na temat życia świętych?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biografie świętych mogą być doskonałą inspiracją dla obecnie żyjących. Pokazują, że droga do świętości nieraz była kręta, a nawrócenie długim i żmudnym procesem. Dlatego dobrze znać dzieje życia swoich patronów. A gdzie ich szukać? O tym w poniższym teście.

Nie tylko popularni patroni

Biografie świętych można znaleźć na stronach poświęconych tematyce religijnej. Dotyczy to szczególnie tych świętych, którzy są szeroko znani. Zaczynając od apostołów, poprzez męczenników, papieży, doktorów Kościoła i lokalnych patronów, takich jak Jan Bosko, św. Stanisław Kostka czy Franciszek z Asyżu. Drugim źródłem są książki biograficzne. W przeciwieństwie do stron internetowych, skupiają się na jednej postaci i szczegółowo prezentują jej drogę do Boga, uwzględniając tło historyczne i realia danych czasów. Równie dobrą opcją są audiobooki religijne, które można znaleźć chociażby na stronie https://szczescboze.com/audiobooki-religijne/4. To z jednej strony doskonałe źródło wiedzy o świętych, a z drugiej możliwość ich poznawania w czasie codziennych czynności, jak chociażby jazda samochodem. To także szansa, aby poznać bliżej swojego patrona. Z pewnością znajomość tych, których Kościół wyniósł na ołtarze ułatwi codzienne starania o zbawienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne skórzane akcesoria przydatne w każdy dzień
Praktyczne skórzane akcesoria przydatne w każdy dzień
Skórzane akcesoria mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest trwałość, wynikająca z jakości zastosowanych materiałów, precyzji ich szycia oraz odpowiedniej […]
Ostatnie wpisy