Sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji farbowanych włosów

Sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji farbowanych włosów
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja włosów farbowanych to temat rzeka. Któż nie chciałby zaszaleć czasem z kolorem na głowie? Tym co odstrasza większość kobiet przed radykalną zmianą jest fakt, że włosy po farbowaniu często stają suche, łamliwe i matowe. Najmniej inwazyjną metodą koloryzacji jest profesjonalna usługa fryzjerska, po której włosy są miękkie, nawilżone oraz lśniące. Fryzjerzy używają całych linii profesjonalnych kosmetyków, np. myją głowę, stosują odpowiednią ampułkę, a na koniec nacierają włosy termicznym cementem Kerastase, który pod wpływem ciepła uzupełnia ubytki w strukturze włosów i daje powalające efekty. Niestety koszt takiej usługi również jest powalający, nierzadko ceny farbowania sięgają nawet dwustu złotych.

Jak pielęgnować włosy farbowane w domu?

Większości z nas nie stać na comiesięczną wizytę w salonie fryzjerskim i wybieramy farbowanie w domu, które bez odpowiedniej pielęgnacji może okazać się fatalne w skutkach dla naszych włosów. Na szczęście z pomocą przychodzą nam znane i o wiele tańsze marki, dostępne w drogeriach sieciowych, niczym nie ustępujące drogim, profesjonalnym kosmetykom. Najlepiej wziąć przykład z fachowców i zakupić linię pielęgnacyjną jednej marki. Trzeba dobrać odpowiedni szampon, można nałożyć maskę, na koniec natrzeć włosy odżywką do włosów farbowanych Wella, a efekt wcale nie będzie gorszy niż po wizycie w salonie fryzjerskim. Trzeba jednak pamiętać żeby dobrze zapoznać się z instrukcją użytkowania kosmetyków. Nie wszystkie, np. maski do włosów, możemy używać codziennie. Nadużywanie niektórych kosmetyków powoduje ich obciążanie i zamiast spektakularnego efektu, dorobimy się mało estetycznego wrażenia tłustych włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy potrzebujesz klimatyzacji do kampera?
Czy potrzebujesz klimatyzacji do kampera?
Jeśli podróżujesz latem, możesz rozważyć dodanie klimatyzatora do swojego kampera. Wiele kamperów jest wyposażonych w okienne urządzenia klimatyzacyjne (urządzenia okienne […]
Ostatnie wpisy