Jest ono uniwersalne — wspaniale komponuje się zarówno z casualowymi strojami, jak i z tymi na bardziej uroczystą okazję. Nie wychodzi z mody, rzadko też powoduje reakcje alergiczne i jest atrakcyjne cenowo. Srebrna biżuteria idealnie sprawdza się w zestawieniu ze wzorzystymi ubraniami. Przykładem może być kolorowy kombinezon w kwiaty. Błędem byłoby dobrać do niego krzykliwy naszyjnik. Lepiej postawić na subtelny, srebrny łańcuszek na szyję lub bransoletkę na kostkę. W ten sposób ozdoba „wyciszy” stylizację i będzie dla niej świetnym kontrastem.
Srebrne wyroby współgrają ze skórzanymi kurtkami, futrami i golfami. Są dobrze wyeksponowane przez takie odcienie jak: niebieski, szary, khaki, fiolet i szmaragd. Dodatkowo odzież w stonowanym, chłodnym kolorze podkreśla ich blask.
Klasyką w czystej postaci są kolczyki srebrne Swarovski. Modele tej marki cechuje wysoka jakość wykonania i dbałość o detale. Każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jedną taką parę. Dopełniają one całości ubioru i pozwalają poczuć się luksusowo.
Noszona codziennie jest bardziej narażona na zniszczenie niż ta zakładana okazjonalnie. Najczęstszymi jej defektami są ciemny nalot, matowienie oraz ścieranie się powierzchni. Aby do tego nie dopuścić, trzeba odpowiednio ją pielęgnować.
Bardzo ważny aspekt stanowi jej przechowywanie. Jeśli wszystkie srebrne dodatki włoży się razem do szkatułki, grozi to ich zarysowaniem. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest specjalny stojak na łańcuszki i bransoletki, który przy okazji może posłużyć za dekorację toaletki oraz kasetka z szufladkami. Można je zapełnić gąbką i umieścić w nich kolczyki, dzięki temu każdy zestaw zyskuje osobne miejsce.
Nie należy zapominać o regularnym czyszczeniu srebra. Po jakimś czasie traci ono swoje właściwości i szarzeje. Doskonałym środkiem będzie Argentum, które doprowadzi je do pierwotnego stanu. Specjalne produkty do czyszczenia można znaleźć na https://www.shineline.pl/czyszczenie-bizuterii-zlota-srebra.