Suplementy dla sportowców

Suplementy dla sportowców
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z osób regularnie uprawiających sport robi to w celu zachowania doskonałej kondycji fizycznej i dobrego samopoczucia, a także uzyskania pożądanej wydolności organizmu. Aby rezultaty ćwiczeń były w pełni widoczne i trwałe, zaleca się stosowanie rozmaitych suplementów diety. Doskonałym przykładem są produkty bogate w witaminy i minerały o działaniu zwiększającym odporność i uzupełniającym niedobory składników odżywczych. Można je kupić m.in. na https://www.runshop.pl/witaminy-i-mineraly,c38.html.

Najlepiej przyjmować kilka różnych preparatów

Podstawowymi suplementami przeznaczonymi dla sportowców są odżywki białkowe, ponieważ spożywane bezpośrednio przed posiłkiem w znacznym stopniu wzmacniają układ mięśniowy i sprzyjają procesom regeneracyjnym, wpływając tym samym pozytywnie na osiągane rezultaty. Oprócz tego pozwalają na łatwe uzupełnienie diety w białko. Najbardziej polecane są produkty z aminokwasami BCAA w składzie. Dużą popularnością cieszą się też wspomniane już suplementy witaminowe (głównie oparte na wit. z grupy B i C) oraz żele energetyczne, które umożliwiają bardzo szybkie odzyskanie energii po wzmożonym wysiłku ruchowym. 

Niezwykle przydatnym preparatem jest bez wątpienia kreatyna. Wynika to z faktu, że przyjmowana przed ćwiczeniami lub bezpośrednio po ich zakończeniu przyczynia się do zwiększenia maksymalnej siły i skrócenia czasu niezbędnego na odnowę organizmu. Pozostałe godne polecenia suplementy to m.in. gainery (skondensowane odżywki białkowe i węglowodanowe), reduktory tłuszczu i batony energetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy?
Jak zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy?
Każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom odpowiednie warunki w miejscu zatrudnienia. Dotyczy to zarówno wymaganego przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, jak […]
Ostatnie wpisy