Wszystko co powinieneś wiedzieć o rowerach elektrycznych

Wszystko co powinieneś wiedzieć o rowerach elektrycznych
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie zaskakująco dużą popularnością cieszą się rowery elektryczne, czyli pojazdy dwukołowe wyposażone w niewielki silnik o mocy do 250 W (uruchamiany zawsze poprzez nacisk stóp na pedały). Dopuszczalna prędkość wynosi tutaj do 25 km/h – oczywiście po modyfikacji istnieje możliwość jej przekroczenia, ale wówczas trzeba się liczyć z otrzymaniem wysokiego mandatu. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w wynajmowaniu omawianych jednośladów. Jeśli interesuje nas dobra wypożyczalnia rowerów Kaszuby to region, na terenie którego taki punkt działa już od kilku dobrych lat. 

Optymalny wybór dla seniorów i nie tylko

Standardowy rower elektryczny przypomina zwykły model, ale dodatkowo posiada w swojej konstrukcji silnik połączony z korbą (zlokalizowany w tylnej lub przedniej piaście koła), akumulator litowo-jonowy i sterownik kontrolujący moc. Opcjonalne komponenty to również czujnik pomiaru prędkości, ekran LED ukazujący kluczowe parametry aktywności i klamka hamulcowa blokująca wspomaganie napędu podczas hamowania. Kategoria jednośladów elektrycznych obejmuje wersje typowo miejskie, górskie, trekkingowe, a nawet składane. Te pierwsze są najłatwiejsze w obsłudze, dlatego warto polecić je osobom starszym oraz regularnie podróżującym do pracy, na uczelnię czy na zakupy. Z kolei drugie stanowią doskonałą propozycję dla turystów, gdyż ułatwiają pokonywanie stromych podjazdów w terenie i wymagających tras w górach. Modele trekkingowe natomiast z powodu uniwersalnego charakteru nadają się zarówno na szosę, jak i leśną ścieżkę, a modele składane sprawdzają się przy częstym korzystaniu ze środków komunikacji miejskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto kupować odzież na przecenach?
Czy warto kupować odzież na przecenach?
Wszelkiego rodzaju wyprzedaże to znakomita okazja do zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Warto polować zwłaszcza na tańsze ubrania znanych i cenionych […]
Ostatnie wpisy