Wszystko co powinieneś wiedzieć o rowerach elektrycznych

Wszystko co powinieneś wiedzieć o rowerach elektrycznych
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie zaskakująco dużą popularnością cieszą się rowery elektryczne, czyli pojazdy dwukołowe wyposażone w niewielki silnik o mocy do 250 W (uruchamiany zawsze poprzez nacisk stóp na pedały). Dopuszczalna prędkość wynosi tutaj do 25 km/h – oczywiście po modyfikacji istnieje możliwość jej przekroczenia, ale wówczas trzeba się liczyć z otrzymaniem wysokiego mandatu. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w wynajmowaniu omawianych jednośladów. Jeśli interesuje nas dobra wypożyczalnia rowerów Kaszuby to region, na terenie którego taki punkt działa już od kilku dobrych lat. 

Optymalny wybór dla seniorów i nie tylko

Standardowy rower elektryczny przypomina zwykły model, ale dodatkowo posiada w swojej konstrukcji silnik połączony z korbą (zlokalizowany w tylnej lub przedniej piaście koła), akumulator litowo-jonowy i sterownik kontrolujący moc. Opcjonalne komponenty to również czujnik pomiaru prędkości, ekran LED ukazujący kluczowe parametry aktywności i klamka hamulcowa blokująca wspomaganie napędu podczas hamowania. Kategoria jednośladów elektrycznych obejmuje wersje typowo miejskie, górskie, trekkingowe, a nawet składane. Te pierwsze są najłatwiejsze w obsłudze, dlatego warto polecić je osobom starszym oraz regularnie podróżującym do pracy, na uczelnię czy na zakupy. Z kolei drugie stanowią doskonałą propozycję dla turystów, gdyż ułatwiają pokonywanie stromych podjazdów w terenie i wymagających tras w górach. Modele trekkingowe natomiast z powodu uniwersalnego charakteru nadają się zarówno na szosę, jak i leśną ścieżkę, a modele składane sprawdzają się przy częstym korzystaniu ze środków komunikacji miejskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki typ skrzynki na listy wybrać do własnej posiadłości?
Jaki typ skrzynki na listy wybrać do własnej posiadłości?
Skrzynka na listy to specjalna konstrukcja przeznaczona do przechowywania poczty i jej ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy kradzieżą. W […]
Ostatnie wpisy