Typy zaworów stosowanych w branży przemysłowej

Typy zaworów stosowanych w branży przemysłowej
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży przemysłowej stosuje się dzisiaj tysiące różnorodnych zaworów przeznaczonych do konkretnego wykorzystania. Większość z nich odpowiada za funkcje związane z prawidłową pracą maszyn, ale ze względu na mnogość urządzeń tego sektora, tak samo duża jest też liczba zaworów. W ogólnym podziale możemy wymienić kilkanaście typów takich produktów, a każdy z nich będzie miał również swoje podtypy.

Ogólny zarys podstawowych rodzajów zaworów 

Wśród zaworów najczęściej stosowanych w przemyśle, wyróżniamy zawory elektromagnetyczne, pneumatyczne, manualne i sterowane automatycznie. Do tego dochodzą zawory do urządzeń, których motorami działania są woda, para lub powietrze oraz tzw. zawory regulacyjne. Do tych ostatnich zaliczyć możemy różne podzespoły o bardzo ściśle określonych zadaniach. Dla przykładu, zawór regulacyjno-pneumatyczny, o którym można się wiele dowiedzieć między innymi z poniższej witrynie http://burkert-polska.pl/Zawor-2702.html ma specjalnie ukształtowany grzyb, dzięki czemu w systemach, w których się go używa, możliwe jest uzyskanie optymalnej charakterystyki regulacji i współpraca zaworu z ustawnikami pozycyjnymi.

Każdy z dostępnych na rynku zaworów, bez względu na typ ogólny, do jakiego należy, może być kompatybilny z dziesiątkami innych tak, by razem z nimi tworzyć doskonale działającą instalację. Co ważne, poszczególne rodzaje jak np. zawory kulowe, do wody czy do pary, a także zawory pneumatyczne nie muszą, ale mogą być wykorzystane w jednej instalacji przemysłowej. Przed wyborem zaworów warto dopytać ich sprzedawcę o takie szczegóły, by mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Serwis obiadowy – co warto wybrać?
Serwis obiadowy – co warto wybrać?
Chcąc, aby nasza kuchnia była pomieszczeniem, w którym z nieukrywaną przyjemnością spędzamy swój wolny czas powinniśmy zaopatrzyć ją nie tylko […]
Ostatnie wpisy