W jaki sposób możemy walczyć z otyłością naszego psa?

W jaki sposób możemy walczyć z otyłością naszego psa?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy nasze zwierzę domowe wygląda na troszeczkę zbyt rozpieszczone? Psia otyłość to poważny problem. Podobnie jak u człowieka, może powodować wiele problemów zdrowotnych, częściową lub całkowitą utratę mobilności, oraz spadek radości z życia naszej pociechy. Dlatego, gdy tylko widzimy, że fałdki na ciele naszego czworonożnego przyjaciela stają się troszeczkę zbyt widoczne, powinniśmy zacząć myśleć nad sposobami, by odchudzić swojego psa.

Psia otyłość – przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn otyłości naszego pupila, jest to, że go zwyczajnie przekarmiamy. Poza codzienną porcją karmy lubimy zapewniać naszemu psu pyszne smakołyki oraz małe kawałki jedzenia, które my spożywamy. Gdy waga naszego zwierzaka zaczyna wzrastać, należy zastanowić się nad ilością „drobnych przekąsek”, które dostaje. Otyłość może być spowodowana również chorobami lub zmianami w ciele psa. Powodami takiej otyłości mogą więc być kastracja, sterylizacja, niedoczynność tarczycy, leki, wiek i predyspozycje genetyczne.

Jak walczyć z psią otyłością?

Gdy waga naszego psa zaczyna wyglądać alarmująco, skontaktujmy się z weterynarzem. W odchudzaniu go ważne są dwa elementy- dieta i ruch. Oznacza to, że by odchudzić naszego psa, powinniśmy często się z nim bawić oraz wychodzić na dużo długich spacerów. Pozytywem takiej sytuacji jest to, że tracimy na wadze wraz z naszym czworonożnym  przyjacielem. Dieta z kolei oznacza ograniczenie smakołyków i resztek z obiadu. Przydatna również będzie zmiana karmy.  Karmy dla psów dietetyczne będą w tym wypadku najlepszym wyborem. Warto przejrzeć Internet, gdzie znajdziemy spory wybór w tego typu produktach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Polsce
Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Polsce
Wyjazd z rodziną to nie lada przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli podróż dotyczy również dzieci. Aby wspólnie spędzony czas stanowił przyjemność dla […]
Ostatnie wpisy