Dom i otoczenie

Wszystko co musisz wiedzieć o stylu prowansalskim

17 czerwca 2021

W asortymencie meblowym oraz w sklepach z dodatkowym wyposażeniem wnętrz nie brakuje ciekawych projektów. Właściciele mieszkań coraz częściej sięgają po produkty nawiązujące do natury. Taki trend widoczny jest zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Warto zwrócić uwagę na nowinki wnętrzarskie, aby dobrać efektowne wyposażenie do każdego pomieszczenia. 

Wygodne i niepowtarzalne aranżacje

Jednym z trendów aranżacyjnych, który w ostatnich latach zyskał duża popularność jest styl prowansalski. Klimat takich pomieszczeń ujmuje prostotą, a jednocześnie zwraca uwagę wyjątkowymi akcentami wykończeniowymi. W aranżacjach prowansalskich bardzo ważne są detale – np. uchwyty meblowe, miłe w dotyku tkaniny oraz wyroby dekoracyjne. Sielska aura takich wnętrz zachęca do wypoczynku oraz spędzania czasu w gronie najbliższych osób. 

W pomieszczeniach prowansalskich duże znaczenie mają gustowne meble drewniane. Charakterystyczne dla takiego stylu są różnego rodzaju kredensy i witryny, które umożliwiają wyeksponowanie stylowej ceramiki i porcelany. Uwagę zwraca nie tylko duża ilość pomysłowych półeczek, ale też wygodnych szuflad, w których można uporządkować potrzebne drobiazgi. W prowansalskich wnętrzach królują różne odcienie bieli, gdzieniegdzie stonowany róż oraz błękit. Typowe dla takich aranżacji są również kwiatowe akcenty, które mogą się pojawić jako motyw przewodni wystroju okien, rozmaitych narzut i obrusów. „Gościnny” i efektowny charakter Prowansji można wykorzystać zarówno podczas urządzania pokoju, jak i kuchni czy sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *