Dom i otoczenie

Kupujemy pierwsze łóżeczko dla dziecka

7 listopada 2019

Kiedy spodziewamy się dziecka, kompletowanie wyprawki i wyposażenia pokoju dla maluszka jest ogromną przyjemnością, ale też wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Noworodek przesypia większą część dnia, więc niezmiernie ważne jest, aby kupić odpowiednie łóżeczko i akcesoria do niego. Poniżej kilka wskazówek, które mogą być pomocne w dokonaniu właściwego wyboru.

Najważniejsze cechy dobrego łóżeczka dziecięcego

Przede wszystkim zwracajmy uwagę, czy łóżeczko spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa! Dobry mebel powinien być zgodny z obowiązującymi normami. Materiał wykonania i użyte przy produkcji substancje nie mogą być szkodliwe. Istotna jest stabilność łóżeczka i odpowiednia odległość pomiędzy szczebelkami. Także materacyk powinien być odpowiednio dobrany do łóżeczka i przeznaczony specjalnie dla niemowląt, ze względu na odpowiedni skład, miękkość i sprężystość. Jeśli chodzi o funkcjonalność, świetną opcją są łóżeczka dziecięce z szufladą. Takie rozwiązanie zapewni dodatkowe miejsce na przechowywanie pościeli czy ubranek. Dla rodziców istotna jest także estetyka wykonania, warto więc zastanowić się nad kolorem łóżeczka, dopasowanym do pomieszczenia, w którym będzie się znajdowało.

Jakie akcesoria warto wybrać?

Mając już zakupione odpowiednie łóżeczko dziecięce z materacykiem, możemy zacząć kompletować jego niezbędne wyposażenie. Wybierzmy kołdrę z poduszką o nieszkodliwym wypełnieniu, w wymiarach dostosowanych do łóżeczka. Warto zainwestować w kilka kompletów pościeli, zwłaszcza, że jej wybór jest przeogromny. Najlepsza będzie pościel z nadrukiem uroczych zwierząt czy bohaterów uwielbianych przez dzieci bajek, taka jak ta dostępna na https://zaira.pl/posciel-dla-dzieci. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne wzory, łatwiej dobrać do nich prześcieradła, dodatkowe poduszki i kocyki, dzięki którym stworzymy dla dziecka praktyczne, wygodne i ładne miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *