Wszystko o stylu art deco

Wszystko o stylu art deco
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Art deco to jeden ze stylów w sztuce, architekturze i wyposażeniu wnętrz. Powstał w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. Jego nazwa wywodzi się z języka francuskiego i rozumieć ją należy, jako dekorowanie wnętrz. Styl ten nierozerwalnie wiąże się z rozwojem wzornictwa przemysłowego, dla którego podstawowe znaczenie miała funkcjonalność mebli. Styl art deco to zatem praktyczne i użyteczne formy, połączone jednak z solidnym wykonaniem i wysoką jakością użytych surowców. Takie pomieszczenia łączą bowiem w sobie dwie, pozornie przeciwstawne cechy, a mianowicie praktyczność i ekskluzywność.

Jak wprowadzić art deco do wnętrza?

Wnętrze w stylu art deco stworzyć można za pomocą mebli i dodatków. Powinny być one wyrafinowane, a przy tym w dalszym ciągu praktyczne. Meble łączące w sobie obie te cechy, dostępne są m.in. na stronie https://www.tcmeble.pl/salon/. Z jednej strony są to użyteczne formy, które sprawdzają się w codziennym życiu, dając komfort korzystania. Z drugiej natomiast, to szlachetne materiały i wykończenia, takie jak, np. fornir dębowy. To właśnie takie połączenie tradycji z awangardą, jest wizytówką art deco.

Decydując się na wnętrze w stylu art deco, pamiętać należy, że charakteryzuje go stonowana kolorystyka. Na ewentualne szaleństwo, można pozwolić sobie jedynie w dodatkach, które zestawić można na zasadzie kontrastu z resztą wnętrza. Pamiętać jednak należy, że styl ten nie lubi przesady i zbytniej zdobności. Z całą pewnością, styl art deco sprawdzi się w przypadku osób wymagających, oczekujących luksusu i wysokiej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oryginalne części do BMW – gdzie kupić?
Oryginalne części do BMW – gdzie kupić?
Posiadamy wspaniały samochód BMW, z którym poruszamy się bardzo chętnie w mieście oraz poza nim. Dostrzegamy wtedy jego wspaniałe możliwości. […]
Ostatnie wpisy