Hobby

Wybieramy kaski na motocykl

15 maja 2019

Kask to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów stroju każdego motocyklisty, ponieważ ma decydujący wpływ na jego bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Pamiętajmy o tym, że niewłaściwie dobrany może nawet skutkować całkowitą utratą przyjemności z jazdy. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na motorze nie przykłada wielkiej wagi do parametrów tego elementu garderoby, kierując się głównie jego wyglądem zewnętrznym. To ogromny błąd, o czym w dalszej części artykułu.

Wszystko zależy od rodzaju dyscypliny i terenu

Na wstępie należy podkreślić, że kaski dzielą się na rożne typy i są dobierane w zależności od rodzaju maszyny czy konkretnej dyscypliny sportu. W inny model będziemy musieli się więc zaopatrzyć na szosę, a w zupełnie inny na tor wyścigowy czy do lasu. Do powszechnie kupowanych kasków zaliczamy:

Integralne – o zwartej i jednolitej konstrukcji oraz niskiej wadze. Są bezpieczne i najbardziej uniwersalne ze wszystkich, ponieważ mogą być używane zarówno do jazdy skuterem, jak i motorem szosowym.

Kaski otwarte (dostępne np. tutaj https://www.czesci-moto.pl/k17,dla-ciebie-kaski-otwarte.html) – czyli zupełnie pozbawione szczęki. Wykorzystywane są przede wszystkim przez właścicieli skuterów, cruiserów oraz chopperów. Znakomicie nadają się do jazdy w ciepłe dni po mieście, bo posiadają niewielki rozmiar i są lekkie, a także oferują dobrą wentylację oraz widoczność.

Szczękowe – idealne do uprawiania tzw. turystyki motocyklowej w warunkach miejskich. Charakteryzują się osłoną na szczękę i specjalną blendą przeciwsłoneczną.

Modularne – są połączeniem kasku otwartego ze szczękowym (odpinana osłona na szczękę).

Off-roadowe – nazywane inaczej enduro, przeznaczone głównie do jazdy w terenie (np. po lesie). Są niezwykle lekkie i pozbawione szyby, dzięki czemu zapewniają doskonały przepływ powietrza. Ponadto większość modeli jest wyposażona w filtry przeciwpyłowe i daszek. W tej kategorii popularne są zwłaszcza kaski enduro dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 13 =