Wykorzystanie cegły w budownictwie i wystroju wnętrz

Wykorzystanie cegły w budownictwie i wystroju wnętrz
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku sezonów można, zauważyć, że cegła staje się coraz bardziej popularnym elementem wykończeniowym wnętrz. Jeszcze kilkanaście lat temu, dla wykorzystania cegły zarezerwowane było praktycznie tylko budownictwo, ale te czasy już za nami. Unikatowe właściwości cegły i jej niepowtarzalny wygląd sprawiły, że wreszcie docenili ją projektanci wnętrz. Mało tego, coraz chętniej podsuwają pomysły na ceglane wykończenia nie tylko jako element elewacji, ale i do oryginalnego wystroju poszczególnych, domowych pomieszczeń.

Formowanie ręcznie cegły jako ucieczka od maszynowej jednostajności

Wraz z rosnącym postępem i wszechobecną automatyzacja produkcji, w dziedzinie budownictwa wyraźnie obserwuje się poszukiwanie oryginalności. Do mody wracają materiały, w które włożono coś więcej, niż tylko maszynową produkcję i tożsamość każdego elementu.

Doskonałym przykładem może tu być cegła ręcznie formowana, która poszukiwana jest przez klientów wymagających. W tradycyjnych manufakturach można dostać cegłę, która w całości została wykonana ręcznie, i nie wygląda jakby wyszła spod „ręki” maszyny. Każda sztuka jest w tym przypadku nieco inna, co wzbudza zachwyt klientów efektem końcowym na ścianie. Po nałożeniu takiej cegły na elewacji czy wykorzystaniu jako element wystroju wnętrza, prezentuje się ona fenomenalnie.

Równie ciekawym elementem stosowanym jako okładzina na ozdobne ściany, jest płytka ceglana. Ciekawe barwy takiej płytki: od jasnej piaskowej, przez tradycyjną czerwień, po delikatny kolor maliny – sprawiają, że aranżowanie wnętrza choćby z małym dodatkiem takiego elementu jest niezwykle efektowne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać przy zakładaniu biznesu?
O czym pamiętać przy zakładaniu biznesu?
Dziś wiele osób marzy o tym, by wejść w posiadanie swojej własnej działalności. Oczywiście zupełnie inaczej pracuje się dla samego […]
Ostatnie wpisy