Człowiek i styl

Za pomocą jakich akcesoriów można szybko i sprawnie się ostrzyc?

29 marca 2020

Samodzielne strzyżenie i podcinanie włosów jest zdecydowanie prostsze dla mężczyzn, niż dla kobiet, ale jeśli jest się w posiadaniu odpowiednich akcesoriów fryzjerskich, to w obu przypadkach jest to jak najbardziej możliwe.

Praktyczne akcesoria do strzyżenia

W przypadku włosów męskich, aby wykonać szybkie i estetyczne strzyżenie wystarczy wykorzystać odpowiednią np. elektryczną maszynkę. Dzięki takiej maszynce do golenia głowy można zdecydować o odpowiedniej głębokości strzyżenia: wystarczy wyregulować nożyce maszynki i można przystrzyc włosy np na 5, 10 czy 15 milimetrów, ale jest też możliwość ogolenia ich całkowicie do zera. Mężczyznom korzystanie z takiej maszynki przychodzi o wiele prościej, niż kobietom, bo tutaj nie wystarczy już równe cięcie z każdej strony, a raczej dobór nożyczek, którymi będzie można wykonać np. cieniowanie włosów, ich przerzedzanie czy zwykłe podcięcie końcówek.

Trzeba jednocześnie zauważyć, że panowie o wiele częściej wybierają dla siebie akcesoria do samodzielnego strzyżenia niż panie. Kobiety o wiele lepiej czują się wtedy, gdy to zadania wykona specjalista, czyli fryzjer. Dodatkowo mężczyźni mogą również osobiście dbać o codzienne golenie się: maszynki jednorazowe, elektryczne, specjalistyczne golarki lub wersja klasyczna, czyli brzytwy. Oryginalna brzytwy jak ze sklepu https://menland.pl/brzytwy-do-golenia pozwalają mężczyznom wrócić do starej formy golenia brody, która w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. I chociaż golenie się brzytwą urasta często do rangi sztuki, to wielu mężczyzn chce samodzielnie opanować to niełatwe zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + osiemnaście =