Technologie & IT

Zastosowanie robotów przemysłowych

23 lipca 2022

Automaty i roboty przemysłowe znajdują zastosowanie w coraz większej liczbie branż. Początkowo stosowano je w formie urządzeń montażowych w przemyśle motoryzacyjnym. Obecnie ich zastosowanie jest na tyle powszechne, że nawet małe przedsiębiorstwa sięgają po pomoc robotów. 

Kiedy i dlaczego warto stosować roboty przemysłowe? 

Głównym powodem ich wyboru jest możliwość zaoszczędzenia na wydatkach związanych z prowadzeniem firmy. Choć roboty są urządzenia drogimi, to jednak stopa zwrotu z ich zakupu jest bardzo atrakcyjna. W większości przypadków zakup robota zwraca się już w ciągu 12-15 miesięcy od ich nabycia. Wielu przedsiębiorców decyduje się dostosować strukturę zatrudnienia oraz poszczególnych stanowisk w taki sposób by możliwe było zastąpienie pracowników fizycznych ich automatycznymi odpowiednikami. 

Wykorzystanie robotów w przemyśle 

Popularnym wyborem polskich przedsiębiorców są produkty pochodzące od https://erobot.com.pl/, które nadają się do rozmaitego wykorzystania. Znajdziesz roboty dedykowane do obsługi urządzeń CNC, które można zaprogramować w sposób całkowicie dostosowany do danej maszyny. 

Przetwórstwo tworzyw syntetycznych to kolejne zajęcie dla robotów. Mogą zająć się obsługą wtryskarek, wytłaczarek, tokarek, maszyn odlewniczych, pras. 

Paletyzacja i obsługa zamówień to również ważny dział wykorzystania robotów przemysłowych. Niektóre modele są w stanie udźwignąć towary o masie dochodzącej do nawet tony, a zasięg ich pracy obejmuje nawet kilka metrów. 

Obróbka metalu to zadanie wymagające i brudzące, dlatego chętnie powierzane robotom przemysłowym. Mogą zajmować się wykonywaniem obróbki typu plastycznego – obsługą pras, wykrawarek, gilotyn oraz innych wykorzystywanych w tym celu przyrządów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *