Alternatywne źródła służące jako opał

Alternatywne źródła służące jako opał
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami (w wielu miejscach nawet się rozpoczął). Czas ten to z pewnością wzmożone opłaty a także wymagania odnośnie ciepła w naszych domostwach. Na rynku pojawia się wiele źródeł ciepła. Nowoczesne pompy czy też tradycyjne kotły, działają na innej zasadzie. Naturalnie również, potrzebują innego rodzaju ,,wkładu” do prawidłowego funkcjonowania.

Surowce energetyczne

Najbardziej znanym w naszym kraju z pewnością jest węgiel kamienny. Zdaje się, że to nadal również najczęściej wykorzystywany (zwłaszcza na południu) surowiec energetyczny. Gwarantuje wysoką kaloryczność a także stosunkowo niską cenę zakupu (pochodzi często z naszych kopalni). Oprócz niego, warto wspomnieć o miale, koksie czy też mało popularnym (niskokalorycznym) węglu brunatnym.

Dziedzina ogrzewania przez lata, przynosi jednak pewne udogodnienia. Powstają nowe formy, które są bardziej przyjazne – dla nas a także środowiska. Ekogroszek zyskał sympatię użytkowników już jakiś czas temu. Mało osób jednak, przygląda się obecnie na przykład pelletom lava. Tymczasem jest to również bardzo ciekawa alternatywa.

Czym jest pellet?

W dużym skrócie, to produkt grzewczy, w którym energia uzyskiwana jest z surowców odnawialnych. Bardzo często bazuje na wkładach drzewnych (na przykład trocinach). Dlaczego warto się nim zainteresować? Ponieważ posiada stosunkowo wysoką wartość opałową, przy jednoczesnej małej zawartości substancji smolistych.

Jest to zatem propozycja bardzo ekologiczna. Ceny pelletów różnią się w zależności od miejsca zakupu a także wybranego gatunku. Warto jednak przy podejmowaniu decyzji, rozważyć także aspekt ekologiczny naszej inwestycji.

Sztuka konsensusu

Odpowiedni wybór wymaga rozpatrzenia plusów i minusów. XXI wiek to w tym aspekcie czas przełomowy. Posiadamy bowiem bardzo dużą ilość możliwości. Sztuką jest w tym świecie, znalezienie ,,złotego środka”. Tak abyśmy wybrali opcję korzystną pod każdym względem.

Artykuł napisany został we współpracy z https://www.sambudrol.pl/sklep/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się zabezpiecza miejsca, w których doszło do przestępstwa?
Jak się zabezpiecza miejsca, w których doszło do przestępstwa?
Teraźniejszość obfituje w tragiczne, często przerażające zdarzenia. Prawdopodobieństwo, że staniemy się ofiarą agresji, jest bardzo wysokie, jeszcze bardziej prawdopodobne jest, […]
Ostatnie wpisy