Co wybrać – soczewki czy okulary?

Co wybrać – soczewki czy okulary?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wady wzroku to problem, na który cierpi coraz większa część społeczeństwa. W zależności od stopnia zaburzeń, konieczne jest notoryczne stosowanie rozwiązań poprawiających widzenie lub ich użytkowanie w określonych sytuacjach. Zmuszeni korygować swoje spojrzenie na świat, stajemy przed ważnym pytaniem – okulary czy soczewki?

Mając coś na oku

Soczewki będące stosunkowo nowym antidotum na defekty związane z oczami, szybko zyskały na popularności. Wynika to niewątpliwie z wygody i aspektów wizualnych, ponieważ na pierwszy rzut oka są one właściwie niezauważalne. Dla osób mających problem z doborem oprawek lub nie czujących się komfortowo w tradycyjnych okularach, jest to świetna alternatywa łącząca zadowolenie z niezmiennej prezencji z wyraźnym widzeniem.

Mamy jednak możliwość zmiany koloru tęczówek, ponieważ poza wariantami neutralnymi na rynku dostępne są wersje podkreślające lub nadające zupełnie nowy odcień. Stanowią one również świetne rozwiązanie dla aktywnych fizycznie i systematycznie uprawiających sport, ponieważ nie wymagają kontroli, dzięki czemu można pozwolić sobie na intensywny trening.

Klasyczne spojrzenie

Niekiedy zakres wad i uchybień jest na tyle wyjątkowy, że istnieją przeciwwskazania do stosowania soczewek kontaktowych. W grę wchodzą wtedy jedynie klasyczne okulary z odpowiednio dopasowanymi szkłami dostępnymi np. na http://optykbiela.pl/. Ich ogromną zaletą jest brak wywoływania podrażnień, co może mieć miejsce w przypadku wariantu poprzedniego w szczególności, gdy nasze oczy są wrażliwe lub zapomnimy o ich wyjęciu w odpowiednim momencie.

Dotychczas o wydaniu przeciwsłonecznym użytkownicy wybierający dawną metodę korekcji mogli jedynie pomarzyć i był to przywilej korzystających z nowoczesnych sposobów. Na rynku pojawiły się jednak soczewki fotochromowe będące innowacyjnym rozwiązaniem łączącym korekcję wzroku z ochroną przed promieniowaniem UV.

Charakteryzująca je światłoczułość powoduje, że zmieniają się w zależności od natężenia światła na mocniej przyciemniane i zupełnie przezroczyste. Okulary. niegdyś owiane złą sławą, są obecnie bardzo modne i stanowią element podkreślający charakter oraz wizerunek. Dodają wyrazistości i elegancji.

Każda z opcji ma swoje szczególne atrybuty, dlatego też warto wybrać tę, która jest dla nas bardziej odpowiednia. Jeśli nie ma ku temu ograniczeń, możemy bez problemu nosić je wymiennie, w zależności od okoliczności i nastroju. Należy jednak uzgodnić to ze specjalistą, który sprawdzi stan naszych oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinna wyglądać profesjonalna sala szkoleniowa?
Jak powinna wyglądać profesjonalna sala szkoleniowa?
Zarówno organizując szkolenia, jak i też szukając ich na zewnątrz swojej firmy, dobrze jest wiedzieć jak powinna wyglądać profesjonalna sala […]
Ostatnie wpisy