Technologie & IT

Części do klimatyzacji samochodowej, które warto regularnie zmieniać

18 lutego 2019

O klimatyzacji krąży sporo krzywdzących stereotypów. Uznawana jest za szkodliwą chociażby za sprawą gromadzących się w niej drobnoustrojów. Faktycznie, system klimatyzacyjny w samochodzie może być siedliskiem grzybów, ponieważ panuje tam podwyższony poziom wilgotności. Jednak nie musi tak być. Wystarczy regularny coroczny przegląd klimatyzacji i wymiana niektórych z jego elementów, aby cieszyć się czystym i pozbawionym alergenów powietrzem w samochodzie.

Czysty filtr to podstawa

Elementem systemu chłodzenia wymagającym najczęstszej wymiany są filtry do stacji klimatyzacji. To na nim osadza się najwięcej zanieczyszczeń. Aby mógł spełniać swoją rolę i oczyszczać powietrze, sam musi być w dobrym stanie. Jego wymiana nie zajmuje dużo czasu, warto poprosić o nią podczas corocznego przeglądu samochodu.

Dzięki temu nie trzeba będzie się obawiać zanieczyszczonego powietrza w aucie czy nie efektywnie działającej klimatyzacji. Im dłużej będzie się ją zaniedbywało, tym prędzej przyjdzie czas na poważniejszą naprawę. A ta kosztuje znacznie więcej niż regularna wymiana filtra czy osuszacza, o którym też warto pamiętać.

Dobra hurtownia z częściami do klimatyzacji zapewnia szeroki asortyment wszystkiego, co przydaje się podczas serwisowania lub naprawy systemu klimatyzacyjnego. Do tego oferuje też niewygórowane ceny, więc tym bardziej ze sprawdzeniem klimatyzacji nie należy zwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *