Czy drewno pasuje do łazienki?

Czy drewno pasuje do łazienki?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając łazienkę, można się zastanawiać, czy do jej wystroju użyć drewna. Wydaje się bowiem, że do jej wykończenia dużo lepiej pasować będzie kamień, metal lub tworzywa sztuczne. Drewno bowiem raczej nie lubi wilgoci i może być trudne w utrzymaniu, jeśli użyjemy go do wykończenia łazienki. Czy aby na pewno? Niekoniecznie. Istnieją bowiem sposoby na zabezpieczenie drewna przed niekorzystnym działaniem pary wodnej i wilgoci, a także odmiany (najczęściej drzew egzotycznych), którym łazienkowy mikroklimat zupełnie nie przeszkadza.

Wykończenie w stylu nowoczesnym lub rustykalnym

Drewniane dodatki, wykorzystane przy urządzaniu łazienki, mogą wyglądać bardzo stylowo. Idealnie sprawdzi się ciemna, głęboka szarość, czerwona cegła i jasne lub ciemne drewno. Gdzie można przemycić ten materiał? Obok umywalki może stanąć drewniany dozownik do mydła. Można też pójść na całość i postawić na drewniany parkiet. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka podłoga będzie wymagała specjalistycznej, regularnej pielęgnacji, dzięki której będzie mogła zachować idealny stan przez długie lata. Różne jej modele można zobaczyć na https://elazienki.pl/.

Jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem i jesteśmy fanami sauny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją w naszej łazience. Wówczas, drewno będzie głównym materiałem do stworzenia siedzisk. Jeśli jednak ma być ono tylko elementem przełamującym i dodającym charakteru aranżacji, można z niego wykonać półkę na kosmetyki lub powiesić sobie w łazience drewniane wieszaki na ręczniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego specjalnego sprzętu potrzebują osoby niewidome, aby być samodzielnym w życiu codziennym?
Jakiego specjalnego sprzętu potrzebują osoby niewidome, aby być samodzielnym w życiu codziennym?
Osoby niewidome potrzebują specjalnego sprzętu, aby być niezależnym w codziennym życiu. Do jednych z najważniejszych przedmiotów, których używamy należą: Biała […]
Ostatnie wpisy