Czym karmić dziecko od pierwszych dni życia?

Czym karmić dziecko od pierwszych dni życia?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmienie noworodka bardzo często przysparza wielu problemów świeżo upieczonym rodzicom. Najlepszym rozwiązaniem jest karmienie dziecka piersią, ponieważ pokarm matki jest pełnowartościowy i dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Bardzo często jednak zdarza się, że jest to niemożliwe ze względu m.in. na problemy z laktacją.

Zasady żywienia niemowląt

Jeśli karmienie noworodka piersią jest niemożliwe konieczne jest podawanie go za pomocą butelki mleka modyfikowanego. W ciągu pierwszych 6. miesięcy konieczne jest podawanie mieszanek wstępnych oznaczonych symbolem 1. Bardzo istotne jest dostosowanie wielkości porcji, które należy przygotowywać zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu. W pierwszych tygodniach dziecko może wymagać częstszego karmienia, ale po pewnym czasie noworodek wypracuje swój własny rytm jedzenia, dzięki czemu karmienie dziecka stanie się mniej problematyczne. Wraz z rozwojem i zwiększeniem wagi podawane porcje muszą być coraz większe. Wybierając mleko modyfikowane trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do mleka matki. Zaleca się, aby zawierało ono cenne składniki wpływające korzystnie na rozwój młodego organizmu, takie jak witaminę D, aminokwasy oraz probiotyki. Duży wybór najwyższej jakości mleka modyfikowanego od sprawdzonych i cenionych producentów można znaleźć za pośrednictwem witryny https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci. Po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia można stopniowo rozszerzać dietę o inne produkty spożywcze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancja i wygoda – jak połączyć
Elegancja i wygoda – jak połączyć
Każda z nas chce wyglądać elegancko. To bez wątpienia nie ulega żadnej wątpliwości. Trzeba jednak przyznać, że osiągnięcie takiego efektu […]
Ostatnie wpisy