Czym wypełnia się ząb? Różne rodzaje plomb

Czym wypełnia się ząb? Różne rodzaje plomb
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubytki w uzębieniu, spowodowane najczęściej próchnicą, to popularny problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Nie warto bagatelizować pojawiających się uszkodzeń, gdyż mogą one powodować całkowitą utratę zęba. Bakterie obecne w jamie ustnej są zagrożeniem nie tylko dla uzębienia, ale również poszczególnych organów, np. serca, czy nerek. Z tego powodu zmiany próchnicowe należy jak najszybciej wyleczyć u stomatologa.

Jak przebiega leczenie zachowawcze zęba?

Uzupełnienie ubytku jest nieskomplikowanym zabiegiem, który zazwyczaj ogranicza się do jednej lub dwóch wizyt u dentysty. Wszystko zależy od tego, jak duże są uszkodzenia. Stomatolog usuwa zniszczone tkanki przy użyciu wiertła, a następnie uzupełnia powstałą w ten sposób dziurkę specjalnym materiałem. Plomby, wykonywane przez stomatologów, więcej o tym można przeczytać na stronie internetowej: https://ladentica.pl/, mogą się między sobą różnić. Najczęściej stosowane są uzupełnienia kompozytowe, które świetnie odwzorowują naturalny wygląd zęba. Masę umieszcza się w miejscu ubytku, a następnie utwardza. Przy większych zmianach stosuje się czasami plomby porcelanowe, które są najtrwalsze. W przypadku niewidocznych miejsc można również użyć wypełniania amalgamatowego, które jest najtańsze. O doborze uzupełnienia decyduje stomatolog, dla którego najważniejsze jest zadowolenie pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy?
Jak zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy?
Każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom odpowiednie warunki w miejscu zatrudnienia. Dotyczy to zarówno wymaganego przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, jak […]
Ostatnie wpisy