Dom i otoczenie

Detale, dzięki którym biuro będzie przytulne

2 listopada 2018

Siła drobiazgów

Biuro to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu. Warto więc zadbać o to, aby było przytulne i efektowne. Najprostszym sposobem na ocieplenie biura jest odpowiedni dobór dodatków i detali znajdujących się na blacie biurka. Wybór najtańszych elementów wyposażenia wykonanych z plastiku sprawia, że wnętrze staje się zimne i pozbawione duszy. Zmienić to można, wybierając np. stylowe dziurkacze ozdobne, które przyciągają uwagę i cieszą oko swym niebanalnym wyglądem. Ten sam efekt uda się uzyskać, zamieniając zwykły notatnik lub wizytownik na nowoczesne, designerskie produkty.

Szukając stylowych drobiazgów, warto sięgać po gotowe kolekcje przedmiotów biurowych. Decydując się na zakup takich produktów, można mieć pewność, że będą się ze sobą znakomicie komponować. Według projektantów wnętrz jednym ze sposobów na to, by biuro stało się bardziej przytulne, jest nadanie mu osobistych cech. Do tego celu znakomicie nadaje się np. rodzinne zdjęcie, które dobrze jest umieścić w stylowej ramce i położyć na biurku w widocznym miejscu.

Inne sposoby na przytulne biuro

Starając się stworzyć przytulne biuro, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, co znajduje się przed oczami, ale również w najbliższym otoczeniu. Każdy element wyposażenia wnętrza, poczynając od zasłon w oknach, a kończąc na długopisie, może ochładzać lub ocieplać wnętrze. W przytulnym biurze powinny przede wszystkim znaleźć się meble z prawdziwego drewna, a także fotel z prawdziwej skóry.

Istotne znaczenie ma również odpowiedni dobór oświetlenia, a nawet żarówki. Zdecydowanie bardziej przytulna będzie niewielka lampka przymocowana do biurka, w której zamontowano żarówkę o ciepłej barwie, niż duża jarzeniówka wisząca na suficie i dająca trupio blade światło. Co ważne by biuro stało się bardziej przytulne, nie trzeba wcale ponosić dużych kosztów. Ocieplić biuro mogą nawet żywe kwiaty w wazonie położone na biurku oraz przyjemna muzyka płynąca z radia.

Firma mydecor współpracowała przy tworzeniu tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =