Do jakich celów wykorzystywany jest klej termotopliwy?

Do jakich celów wykorzystywany jest klej termotopliwy?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często stosowany w przemyśle motoryzacyjnym do łączenia szkła, czy też plastiku. Używany do uszczelniania końcówek toreb, pudełek i kartonów i wiele więcej.

Mnogość zastosowań, wysoka efektywność pod wpływem temperatury

Klej termotopliwy to rodzaj kleju http://www.violetta-grafik.pl/kleje/termotopliwy/ , który jest nakładany na powierzchnie w wysokich temperaturach. Stosowany jest do wielu różnych celów, w tym łączenia materiałów i tworzenia silnych połączeń między nimi. Klej jest zwykle dostępny w postaci stałej i musi być stopiony przed zastosowaniem.

Kleje topliwe są stosowane w wielu branżach, w tym w budownictwie, naprawie samochodów, produkcji elektroniki i innych. Są one również stosowane jako alternatywa dla innych rodzajów klejów przemysłowych.

Proces produkcyjny?

Sam klej składa się z dwóch głównych składników: rozpuszczalnika organicznego i żywicy. Rozpuszczalnik rozpuszcza żywicę tak, że staje się płynna bez utraty swoich właściwości klejących. Gdy rozpuszczalnik odparuje, żywica twardnieje na miejscu, trzymając się mocno obiektu, na który została nałożona.

Co więcej, surowce używane do produkcji klejów termotopliwych obejmują woski (stałe w temperaturze pokojowej) i barwniki lub przeciwutleniacze. Żywica jest zwykle wybierana na podstawie jej właściwości chemicznych – na przykład, jak dobrze przylega do określonych materiałów – podczas gdy wosk pomaga utrzymać klej w stanie miękkim, dopóki nie zostanie podgrzany, aby mógł płynnie przepływać. Środki klejące pomagają zwiększyć przyczepność między powierzchniami, gdy stykają się one ze sobą, nadając klejom ich pożądaną przez nas właściwość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy instalacja pompy ciepła w domu jest dobrym pomysłem?
Kiedy instalacja pompy ciepła w domu jest dobrym pomysłem?
Pompy ciepła mogą być świetnym dodatkiem do każdego domu, ale nie zawsze są najlepszym wyborem. Oto kilka rzeczy, które należy […]
Ostatnie wpisy