Dostępne kształty okularów korekcyjnych

Dostępne kształty okularów korekcyjnych
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gwałtowny rozwój świata elektroniki i konieczność ciągłego kontaktu z ekranem tabletu czy komputera niosą za sobą różne skutki. Jednym z nich jest fakt, że u coraz większej liczby osób diagnozuje się problemy ze wzrokiem. Większości z nich w łatwy sposób można zaradzić przy pomocy okularów korekcyjnych. Ich zastosowanie nie sprowadza się jednak wyłącznie do kwestii zdrowotnych. Oprawki ściśle podlegają również kanonom mody. Przedstawiamy dostępne kształty i podpowiadamy, kto powinien je nosić.

Oprawki a kształt twarzy

Najprostszym sposobem na wybranie najlepiej pasującego nam modelu okularów korekcyjnych jest dobranie ich do kształtu twarzy. Może on być kwadratowy, trójkątny bądź owalny. Jeżeli nie jesteśmy pewni, do której kategorii zakwalifikować swoje lustrzane odbicie, po prostu obrysujmy jego kontury palcem bądź markerem. Oprawki kwadratowe, jak te modele: oferowane na https://www.opticdesign.pl/22-kwadratowe-okulary-korekcyjne, doskonale prezentują się u osób o owalnych twarzach. Zasada ta działa w obie strony – okrągłe okulary najbardziej pasują więc właścicielom twarzy kwadratowych.

Oryginalnie i nietypowo

Na rynku dostępne są ponadto okulary korekcyjne o niestandardowym kształcie. Podkreślają one nie tyle typ urody, co charakter noszących je osób. Bardzo popularnym w ostatnim czasie modelem są tak zwane nerdy, które znajdziemy na stronie https://www.opticdesign.pl/25-nerdy. Chętnie sięgają po nie hipsterzy czy studenci. Innym wartym uwagi kształtem oprawek są kocie oczy. Ten typ zdecydowanie najlepiej prezentuje się na twarzach odważnych przedstawicielek płci pięknej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje szaf – na który się zdecydować?
Rodzaje szaf – na który się zdecydować?
Wybór szafy to jeden z najtrudniejszych wyborów, przed którym stajemy, gdy przychodzi nam urządzać jakieś pomieszczenie. Szafa zawsze musi być […]
Ostatnie wpisy