Drzwi przesuwne w szafie – jak są zbudowane?

Drzwi przesuwne w szafie – jak są zbudowane?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszym stylem drzwi przesuwnych jest pojedynczy panel, który wsuwa się w tor z boku pomieszczenia, ale są też inne odmiany. Na przykład, drzwi bi-folding są podobne do drzwi składanych, ale mają dwa panele, które przesuwają się na torach wzdłuż góry i dołu.

Jak są wykonane?

Przesuwne drzwi szafy mogą być wykonane z drewna lub metalu. Metalowe drzwi szafy często mają rolki, które pozwalają im gładko przesuwać się wzdłuż ich torów. Drewniane drzwi szafy zazwyczaj mają koła przymocowane do dolnej części każdego panelu w tym celu.

Oprócz bycia funkcjonalnym, przesuwne drzwi szafy mogą być również dekoracyjne cechy w twoim domu. Niektóre właściciele domów wolą eleganckie projekty z panelami szklanymi lub lustrzanymi panelami szklanymi, podczas gdy inni wolą bardziej tradycyjne projekty z panelami z litego drewna lub metalowymi.

Drzwi szafy przesuwnej są zazwyczaj wykonane z litego drewna lub płyt masonitowych sklejonych razem z grubą warstwą izolacji pomiędzy nimi. To właśnie to sprawia, że drzwi są odpowiednio wytrzymałe i odporne na używanie.

Korzyści

Drzwi przesuwne dają dużo więcej miejsca niż tradycyjne drzwi na zawiasach. Ułatwiają też otwieranie i zamykanie, ponieważ nie trzeba ich huśtać, tak jak tradycyjnych drzwi. Nie trzeba też schylać się lub klękać, aby otworzyć drzwi. Zamiast tego wystarczy popchnąć lub pociągnąć za klamkę, aby otworzyć drzwi na tyle, by można było z łatwością coś znaleźć.

Jeśli szukasz renomowanych produktów do swoich mebli, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://www.elwi.pl/produkty/9/systemy-przesuwne.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dron do nagrywania widoków – jaki wybrać?
Dron do nagrywania widoków – jaki wybrać?
Bezzałogowe statki latające przeznaczone są do zróżnicowanego użytkowania. Jednym z bardziej znanych i chętniej eksploatowanych modeli są te dedykowane filmowaniu […]
Ostatnie wpisy