Ile pieniędzy potrzeba na otwarcie własnego biznesu?

Ile pieniędzy potrzeba na otwarcie własnego biznesu?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska gospodarka od kilkunastu lat nieustannie się rozwija, stwarzając dobre warunki do otwierania nowych firm. Często decydują się na to osoby, które do tej pory pracowały u kogoś na etacie, ale pragną w końcu samodzielnie rozwinąć skrzydła na płaszczyźnie biznesowej. Niestety do rozpoczęcia działalności gospodarczej nie wystarczy jedynie wykazać się odwagą i determinacją. Trzeba bowiem również dysponować konkretną sumą pieniędzy – oczywiście w wysokości uzależnionej od charakteru przedsiębiorstwa.

Franczyza to nierzadko optymalne rozwiązanie

Doskonałym pomysłem na biznes do 100 tys zł jest otwarcie własnej kawiarni, kwiaciarni, agencji pocztowej, salonu fryzjerskiego, salonu sprzedaży kuponów totolotka oraz studia EMS oferującego trening mięśniowy oparty na elektrostymulacji. Wystarczy wynająć lokal użytkowy w dobrej części miasta i zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie obejmujące meble oraz stosowne urządzenia i akcesoria. W tym przypadku niezwykle ciekawą opcją wydaje się franczyza, czyli nawiązanie ścisłej współpracy z podmiotem zewnętrznym, który w zamian za określoną opłatę miesięczną udostępni prawo do użytkowania logo i znaku towarowego, a także przekaże niezbędną technologię oraz wiedzę.

Przy ograniczonym budżecie należy też koniecznie rozważyć założenie sklepu internetowego. Z kolei w sytuacji posiadania środków finansowych w wysokości powyżej 100 tys. złotych godna polecenia jest m.in. drogeria, punkt drukarski, mały lokal gastronomiczny i biuro podróży. Jeśli zaś dysponujemy kwotą 250 tys. zł i większą, wówczas możemy sobie pozwolić na otwarcie choćby agencji reklamowej, dużej cukierni, myjni samochodowej, pensjonatu lub gabinetu odnowy biologicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyroby hutnicze można wyróżnić na rynku i przez kogo są one realizowane?
Jakie wyroby hutnicze można wyróżnić na rynku i przez kogo są one realizowane?
Do wykonywania różnorodnych konstrukcji niejednokrotnie potrzebne są wyroby hutnicze. Jest to asortyment stalowy lub metalowy, produkowany powszechnie na rynku. Bez […]
Ostatnie wpisy