Kiedy warto skorzystać z pomocy białego rewidenta?

Kiedy warto skorzystać z pomocy białego rewidenta?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spółki mające osobowość prawną, czyli m.in. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna, zobligowane są na mocy ustawy o rachunkowości z 1994 roku do sporządzania sprawozdań finansowych. Jeśli przygotowujemy ten dokument z porządkiem kalendarza roku obrotowego, czas na jego złożenie mamy do 30 czerwca roku następującego po okresie rozliczeniowym. Zanim jednak wyślemy nasze zestawienie zysków i strat, powinniśmy zaprosić do współpracy biegłego rewidenta. 

Kim jest rewident i w czym może pomóc?

Biegły rewident to osoba fizyczna posiadająca stosowne uprawnienia do wykonywania rewizji finansowej. Po wykonaniu swojego zadania taki specjalista wystawi nam opinię potwierdzającą rzetelność oraz zgodność przedstawianego przez nas raportu z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości. Podsumowując, zadaniem biegłego rewidenta jest skontrolowanie, czy dobrze odwzorowaliśmy faktyczny stan finansowy naszej firmy. Powinien on dokładnie sprawdzić, czy w księgach nie ma błędów oraz czy informacje zaprezentowane w sprawozdaniu są wystarczająco klarowne. Z tego typu usług musimy skorzystać przed upływem wskazanego przez ustawodawcę terminu, dlatego na wizytę profesjonalisty lepiej umówić się z wyprzedzeniem. Jeśli interesuje nas zatem dobry biegły rewident Katowice będą idealnym miejscem do poszukiwania specjalisty z tego zakresu. Znajdziemy tu mnóstwo zarejestrowanych oraz uprawnionych do wykonywania zawodu fachowców doskonale znających zawiłości prowadzenia ksiąg rachunkowych dużych przedsiębiorstw handlowych, usługowych, czy też produkcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest osteopatia?
Czym jest osteopatia?
Gdy zaczyna szwankować zdrowie, sięgamy po wszelkie możliwe sposoby, aby odzyskać pełną sprawność oraz dobre samopoczucie. Zazwyczaj udajemy się do […]
Ostatnie wpisy