Jak bardzo istotną rolę w oświetleniu mają zasilacze ledowe?

Jak bardzo istotną rolę w oświetleniu mają zasilacze ledowe?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie LED to nowoczesna technologia, która od kilkunastu lat jest powszechnie obecna zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, biurach oraz zakładach przemysłowych. Stwarza jednak stosunkowo wysokie wymagania w zakresie jakości zasilania. W tym przypadku konieczne jest bowiem stosowanie specjalnych zasilaczy gniazdkowych, modułowych czy montażowych. Wysokiej jakości modele posiada w swojej ofercie ten chociażby taki sklep online jak https://sklep.profiled.pl/zasilacze-led-cat-2.

Gwarancja sprawnego działania źródeł światła

Oświetlenie LED obejmuje m.in. lampy, panele, plafony, listwy, taśmy oraz rozmaite oprawy punktowe. Odpowiednio dobrany zasilacz ma przede wszystkim za zadanie modyfikację prądu zmiennego o wartości 230 V w prąd stały o optymalnym napięciu oraz natężeniu. Lampy montowane w zakładach przemysłowych potrzebują zazwyczaj napięcia w granicach 24-48 V, natomiast oprawy wykorzystywane w warunkach domowych – 12-13 V. Jeśli wymienione parametry są perfekcyjnie dopasowane do danego źródła, wówczas można liczyć na jego wieloletnią eksploatację bez ryzyka przegrzewania się, obniżenia wydajności oraz ograniczenia jakości emitowanego światła. W ostatnim czasie bardzo popularne są w szczególności innowacyjne zasilacze programowalne, które umożliwiają kompensowanie spadku wydajności oświetlenia LED bezpośrednio w trakcie działania. Oprócz tego na rynku dostępne są wersje z modulacją napięcia i funkcją precyzyjnego sterowania jasnością. Dodajmy, że od jakości i mocy omawianego urządzenia zależy w ogromnej mierze czas uruchomienia się konkretnej lampy lub oprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wykorzystanie cegły w budownictwie i wystroju wnętrz
Wykorzystanie cegły w budownictwie i wystroju wnętrz
Od kilku sezonów można, zauważyć, że cegła staje się coraz bardziej popularnym elementem wykończeniowym wnętrz. Jeszcze kilkanaście lat temu, dla […]
Ostatnie wpisy