Zakup wentylatora – krok po kroku 

Zakup wentylatora – krok po kroku 
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylatory pokojowe sprawdzają się nie tylko w okresie letnim. Wykorzystywane są także przez cały rok w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, w których nie da się zastosować odmiennego systemu nadmuchowego. Poniżej wskazujemy na najważniejsze kryteria zakupowe, zgodnie z którymi należy wybierać wentylatory pokojowe. 

O czym pamiętać w trakcie zakupów?

Przeglądanie wentylatorów warto rozpocząć od najbardziej podstawowe sprawy – czyli mocy urządzenia. Przekłada się ona na wydajność oraz siłę tworzonego nadmuchu. Najczęściej wybierane są urządzenia w przedziale 40-70 W. 

Możliwość regulacji tempa pracy to niezwykle praktyczna pomoc, szczególnie w okresie letnim. Najczęściej masz do wyboru 3-4 tryby pracy o odmiennej sile i intensywności. 

Średnica śmigła jest istotna, szczególnie gdy wentylator ma obsługiwać więcej niż jedno stanowisko pracy. Stojące wentylatory pokojowe powinny mieć śmigła o średnicy większej niż 40 cm. 

Intensywność emitowanych hałasów to kolejna sprawa praktyczna. Nie warto wybierać urządzeń, których głośność przekracza 60-70 dB. 

Istotną sprawą jest także oscylacja oraz możliwość nachylenia głowicy urządzenia. Ma to duże znaczenie w przypadku urządzeń mających schłodzić całe pomieszczenie i wszystkie znajdujące się w nim osoby. 

Dodatkowe funkcje praktyczne 

Niektóre wentylatory są wyposażone w dodatkowe funkcje i zdolności. W ofercie: https://sklep.mpm.pl/pl/36-wentylatory znajdziesz wentylatory pracujące w trybie nocnym, czyli emitujące hałas o mniejszym natężeniu niż w czasie dnia. Znajdziesz także specjalne urządzenia z systemem nawilżania powietrza, przeciwdziałające jego nadmiernemu wysuszeniu. 

Niektóre urządzenia posiadają także emitory jonów ujemnych, co pozwala na dodatkowe odświeżenie powietrza w całym pomieszczeniu. Także wentylatory do aromaterapii są dostępne w sklepach. Urządzenia takie emitują dodatkowo substancje eteryczne, uwalnianie ze specjalnych zbiorników na olejki zapachowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola stylowych dodatków w życiu codziennym
Rola stylowych dodatków w życiu codziennym
Tworząc codzienne stylizacje, często zapominamy o tym, że oprócz całościowego wizerunku, do którego dążymy, ogromną rolę odgrywają różnego rodzaju dodatki. […]
Ostatnie wpisy