Technologie & IT

Jak działają tranzystory?

26 lutego 2020

Tranzystory to jedne z najbardziej popularnych elementów elektronicznych, które można spotkać w wielu urządzeniach wykorzystywanych na co dzień. Ich głównym zadaniem jest sterowanie przepływem prądu. Niejednokrotnie funkcję tranzystora określa się również jako wzmocnienie prądu. Tranzystory w większości przypadków mają trzy wyprowadzenia. Te półprzewodnikowe elementy cechuje różna obudowa uzależniona m.in. od parametrów technicznych, a także zastosowania konkretnego tranzystora.

Programatory, czyli podstawowe wyposażenie każdego elektronika

W asortymencie sklepu AVT można znaleźć ogromny wybór zestawów do samodzielnego montażu. Dostępne są m.in.  uniwersalne adaptery, które dodatkowo rozszerzają możliwości programatora, izolatory, minimoduły i interfejsy. Oprócz standardowych modeli oferowane są także wersje, które współpracują z portem USB przeznaczone m.in. dla elektroników wykorzystujących do pracy laptopy. W tej kategorii znajdziesz programatory umożliwiające zarządzanie wszystkimi najpopularniejszymi mikrokontrolerami, dzięki czemu ich wykorzystanie jest niezwykle wszechstronne.

Zestawy do samodzielnego montażu

W ofercie sklepu na https://sklep.avt.pl/category/kity-avt-programatory znajdziesz m.in. programatory przeznaczone do samodzielnego montażu. Potrzebujesz jedynie lutownicy, akcesoriów do lutowania, chęci i odrobiny wolnego czasu. Elementy elektroniczne są montowane na płytce PCB. Dzięki dokumentacji nawet początkujący elektronicy, hobbyści i majsterkowicze z pewnością poradzą sobie z prawidłowym montażem elementów elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *