Jak leczy się choroby przyzębia?

Jak leczy się choroby przyzębia?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usuwanie kamienia i likwidacja stanów zapalnych

Choroby przyzębia obejmują tkanki otaczające szyjkę oraz korzeń zęba. Najbardziej znaną i powszechną chorobą przyzębia jest paradontoza. Postępujący stan zapalny może prowadzić do osłabienia dziąseł, a w efekcie do wypadnięcia zębów. Najczęstszą przyczyną chorób przyzębia jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Zbyt krótkie lub zbyt rzadkie mycie zębów powoduje odkładanie się na nich bakterii tworzących płytkę nazębną, która wywołuje przewlekłe stany zapalne dziąseł.

Jeżeli choroba nie jest zaawansowana, pomocna okaże się stomatologia i medycyna estetyczna. Zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się bowiem skaling, prosty zabieg polegający na usunięciu zalegającego kamienia nazębnego. Pozbycie się płytki nazębnej prowadzi do likwidacji stanów zapalnych i odbudowy osłabionych dziąseł.

Kiretaż zamknięty lub otwarty

W sytuacji, gdy choroby przyzębia są w zaawansowanym stadium, leczenie zachowawcze może okazać się niewystarczające. W takim przypadku pomocy należy szukać w gabinecie periodontologicznym specjalizującym się w leczeniu chorób przyzębia. Jeżeli kogoś interesuje dobry periodontolog Warszawa jest miejscem, w którym warto rozpocząć poszukiwania.

Specjalista po kontroli jamy ustnej pacjenta, może zalecić wykonanie zabiegu kiretażu. Polega on na dokładnym oczyszczeniu z kamienia kieszonek dziąsłowych przy użyciu specjalistycznych narzędzi nazywanych kiretami. Zabiegi, w których lekarz nie wykonuje chirurgicznych nacięć dziąseł, nazywa się kiretażem zamkniętym. Kiretaże otwarte wykonywane są w sytuacji, gdy głębokość kieszonek dziąsłowych jest większa niż 5 mm i polegają na rozcięciu dziąseł, a następnie dokładnym oczyszczeniu całej powierzchni zęba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak postawić domek na działce?
Jak postawić domek na działce?
Domek letniskowy to marzenie bardzo wielu osób, gdyż taki obiekt idealnie nadaje się do zamieszkania w trakcie urlopowego relaksu. Gwarantuje […]
Ostatnie wpisy