Jak przebiega produkcja sprężyn?

Jak przebiega produkcja sprężyn?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces powstawania sprężyn składa się z wielu etapów, w których nadrzędne znaczenie mają maszyny przemysłowe. Powstają one z prostego drutu stalowego, który wkładany jest do urządzenia zajmującego się jego zwijaniem. Po wstępnej zmianie kształtu sprężyna umieszczana jest w piecu, w którym pod wpływem wysokiej temperatury uzyskiwane są jej specjalne mechaniczne właściwości zapewniające przede wszystkim jej trwałość. W kolejnym etapie przeprowadzany jest krok kulowania. Procedura ta polega na uderzaniu w sprężynę strumieniem małych kulek, których zadaniem jest zwiększyć jej odporność na uszkodzenia i pęknięcia.

Uginanie i kontrola

Produkcja sprężyn to również etap uginania, który polega na jej kontrolowanym deformowaniu. Dzięki temu w czasie dalszej eksploatacji sprężyna nie będzie poddawać się naciskom i zachowa swój kształt. Ostatnim etapem produkcyjnym jest malowanie, które działa antykorozyjnie. Jak wiadomo rdza jest poważnym zagrożeniem dla tego typu elementów.

Choć wytwarzanie dobiegło końca, należy jeszcze sprawdzić sprężynę pod względem jakości i ewentualnych usterek. Określamy to etapem kontroli. To niezwykle ważna część procesu produkcyjnego, ponieważ testy pozwalają określić obciążenie wyprodukowanych sprężyn, a tym samym dostosować je do konkretnych wymagań klientów. W tym zagadnieniu pozostaje jeszcze jedna kwestia, która dotyczy materiałów, z których powstają sprężyny. Temat jest jednak bardzo rozległy i uwarunkowany przez wiele czynników, przede wszystkim indywidualne decyzje producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wiesz, jakie są cechy filtra Morion?
Czy wiesz, jakie są cechy filtra Morion?
W filtrze Morion wykorzystano liczne rozwiązania, konkurencyjne w stosunku do tych, w tradycyjnych filtrach dostępnych powszechnie na rynku. Do jego […]
Ostatnie wpisy