Na czym polega makijaż permanentny?

Na czym polega makijaż permanentny?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istota makijażu permanentnego

Przygotowywanie wyjściowego makijażu to czynność, która wymaga dużego skupienia i zajmuje sporo czasu. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej pań szuka sposobów, które pozwolą na utrzymanie pięknego wyglądu przez dłuższy czas. Taką możliwość daje makijaż permanentny. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pod skórę za pomocą specjalnych igieł lub ostrzy różnego rodzaju pigmentów. Przeprowadzany może być na różnych częściach twarzy. Zazwyczaj panie decydują się na trwałe pomalowanie brwi, oczu oraz ust. Pigmenty do makijażu permanentnego wytwarzane są jedynie z naturalnych składników, dzięki czemu są całkowicie neutralne dla zdrowia i nie wywołują odczynów alergicznych. Wykonywanie makijażu permanentnego przypomina nieco tatuowanie skóry. Różnica polega na tym, że w przypadku tradycyjnego tatuażu barwnik wprowadzany jest znacznie głębiej pod skórę, dlatego utrzymuje się dłużej. Efekty zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych mogą utrzymywać się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Czas ten uzależniony będzie od kilku czynników, takich jak rodzaj zastosowanych pigmentów, sposób przeprowadzenia zabiegu, a także indywidualnych cech pacjenta. Zazwyczaj najdłużej utrzymuje się barwnik na powiekach. Mniej trwały jest makijaż permanentny ust, a najmniejszą trwałość wykazuje makijaż brwi. Chociaż zabieg nie jest bolesny, większość profesjonalnych salonów kosmetycznych decyduje się podawać miejscowe środki znieczulające w postaci maści i żelów, w celu poprawy komfortu psychicznego pacjentów.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, w celu wykluczenia przeciwwskazań do jego wykonania. Makijaż permanentny nie powinien być wykonywany u kobiet ciężarnych, a także osób cierpiących na infekcje grzybicze, bakteryjne czy też wirusowe. Przeciwwskazaniem może być również cukrzyca, choroba nowotworowa, a także przyjmowanie leków sterydowych lub rozrzedzających krew. Wykonywanie makijażu permanentnego rozpoczyna się od starannego zrobienia rysunku. Pacjentka kładzie się na fotelu kosmetycznym, takim jak ten znajdujący się na stronie https://abacosun.pl/fotele-kosmetyczne, a następnie oddaje się w ręce linergistki, która nanosi na twarz odpowiedni wzór. Po jego akceptacji przez klientkę rozpoczyna się zasadnicza część zabiegu. Polega ona na stopniowym nanoszeniu barwnika. Proces ten zajmuje około trzydziestu minut. Po jego wykonaniu twarz pacjentki pokryta zostaje specjalną maścią przyspieszającą gojenie i klientka może opuścić gabinet. Warto pamiętać, że wykonanie makijażu permanentnego ma charakter dwuetapowy. Oznacza to, że po całkowitym zagojeniu się ran, pacjentka musi powtórnie odwiedzić linergistkę w celu uzupełnienia ewentualnych ubytków. Prawidłowe wykonanie makijażu permanentnego wymaga ogromnej precyzji, dokładności oraz poczucia estetyki. Dlatego też w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, należy korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych i profesjonalnych salonów kosmetycznych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko nauczyć się tworzyć piękne stroje przy pomocy maszyny do szycia?
Jak szybko nauczyć się tworzyć piękne stroje przy pomocy maszyny do szycia?
Ubrania w sieciówkach są bardzo drogie w stosunku do proponowanej przez producentów jakości, a ich kroje niczym nie zaskakują. Popularne […]
Ostatnie wpisy