Jak zacząć sadzić warzywa?

Jak zacząć sadzić warzywa?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warzywa wyhodowane samodzielnie są świetną alternatywą dla tych, które można znaleźć na sklepowych półkach. Aby stworzyć własny ogródek warzywny nie potrzeba wbrew pozorom dużo miejsca. Wystarczy przeznaczyć na ten cel przeznaczyć kawałek działki, który jest przede wszystkim dobrze oświetlony przez promienie słoneczne. 

Jak stworzyć ogródek warzywny?

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się, jakie dokładnie warzywa chcemy uprawiać. Na początek swojej przygody z ogrodnictwem zdecydowanie lepiej wybierać te, które są łatwe w uprawie. Można więc pomyśleć o posadzeniu kapusty, sałaty, rzodkiewki oraz marchewki. Sadzenie warzyw w gruncie można rozpocząć dopiero późną wiosną, gdy temperatura w nocy jest dodatnia. Częste przymrozki mogą bowiem spowodować ich obumarcie. Jeśli chcemy przyśpieszyć proces wzrostu roślin, tak aby do gruntu sadzić już większe sadzonki świetnym pomysłem jest zastosowanie urządzenia, jakim jest propagator. Jest to specjalistyczna miniaturowa szklarnia, w której umieszcza się nasiona. Wewnątrz niego panują idealne warunki, które stymulują rozwój korzeni. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie sadzonki wzrastają do sporych rozmiarów. Propagatory chronią kiełkujące rośliny przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dzięki temu mogą one wykształcić mocne korzenie, które później doskonale poradzą sobie w gruncie. Przed ich sadzeniem na zewnątrz trzeba przygotować podłoże. W tym celu należy spulchnić ziemię i wymieszać ją z dobrej jakości nawozem. Następnie trzeba wydzielić grządki, w których zasadzimy konkretne warzywa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drukarka etykiet: przenośna czy biurkowa?
Drukarka etykiet: przenośna czy biurkowa?
Drukarka etykiet – co wybrać? Drukarka etykiet to urządzenie, które ułatwi i usprawni ci życie w każdej jego dziedzinie. Nie […]
Ostatnie wpisy