Jaką pościel wybierać na ciepłe dni?

Jaką pościel wybierać na ciepłe dni?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przeciętny człowiek spędza nawet 20 lat swojego życia śpiąc. Sen jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a jego jakość wpływa w bezpośrednim stopniu na nasze ciało i umysł. Dlatego tak istotne jest, aby wysypiać się w komfortowy sposób?

Jakie czynniki wpływają na jakość snu?

Komfort naszego snu zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju łóżka, odpowiedniego materaca, światła, czy temperatury w sypialni oraz rodzaju pościeli, w jakiej śpimy. W obecnych czasach dobór łóżka i materaca jest bardzo ułatwiony. Bez problemu, w większości salonów meblowych otrzymamy fachową poradę odnośnie tego, co też dla naszych przyzwyczajeń w czasie snu, upodobań i potrzeb będzie najlepszym wyborem. Temperatura w pomieszczeniach natomiast powinna wahać się od 16°C do 19°C.

Inaczej sprawa ma się w przypadku pościeli. Warto wybierać ją, pamiętając o kilku ważnych zasadach. Przy jej wyborze istotne będą właściwości oddychające, w szczególności gdy ma ona być pościelą na lato.

Termoregulacja latem, kiedy chcemy być czymś przykryci, a jednocześnie zależy nam na komforcie, jest istotna. Kluczem są odpowiednie materiały. Pościel na lato powinna być przede wszystkim lekka, z miłego w dotyku materiału, no i dobrze by było, gdyby miała właściwości antyalergiczne.

Jakie materiały są najlepsze na pościel?

Od rodzaju materiału wykorzystanego do uszycia danej pościeli zależą jej właściwości. Jeśli zależy nam, aby była ona chłodna w dotyku, jednocześnie miękka i miała szeroki wybór kolorystyczny, warto jest poszukać pościeli satynowej. W zależności od tego, z jakiego materiału została ona wykonana, jej właściwości będą różnić się nieco od siebie. Obecnie na rynku występują różne rodzaje pościeli satynowej. Do podstawowych rodzajów należy satyna bawełniana i jedwabna.

Pościel satynowa należy obecnie do jednych z bardziej pożądanych. Dawniej pościel jedwabna była dostępna jedynie dla najbogatszych; obecnie obie mają swoich zwolenników. Pościel satynowa sprawdzi się idealnie na lato. Posiada właściwości oddychające, a wręcz wydaje się, że chłodzi. Ma niewątpliwe walory estetyczne, gdyż odbija światło i pięknie błyszczy. Satyna bawełniana to połączenie elegancji, miękkości i trwałości. Poszewka satynowa na poduszkę, ze względu na swoją delikatność, sprawdzi się dla wrażliwej skóry twarzy. Przy tym, jest to materiał, który się nie gniecie, a więc nie będzie wymagać prasowania. Jest w pełni bezpieczny zarówno dla alergików, jak i małych dzieci. Ważną jej zaletą jest przewiewność. Odprowadza też wilgoć z powierzchni naszego ciała. Jest więc idealna na letnie upalne noce. Zaletą tego materiału jest również szeroki wybór kolorystyczny w niezliczonej liczbie dostępnych wzorów.

Bez względu na wybór pościeli zawsze warto jest się zdecydować na wysokiej jakości materiały, najlepiej naturalne. Będą służyć nam przez wiele lat i cieszyć oko, a przede wszystkim spełniać nasze wymagania, przekładając się tym samym na długi, regenerujący i komfortowy sen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega makijaż permanentny?
Na czym polega makijaż permanentny?
Istota makijażu permanentnego Przygotowywanie wyjściowego makijażu to czynność, która wymaga dużego skupienia i zajmuje sporo czasu. Trudno się więc dziwić, […]
Ostatnie wpisy