Jak zwalczyć szerszenie na swojej posesji?

Jak zwalczyć szerszenie na swojej posesji?
modna-wiedza
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szerszenie to rodzaj os, które wyróżniają się dużymi rozmiarami i żółto-czarnym wzorem barwnym. Szerszenie to bardzo agresywne i niebezpieczne owady. Szerszenie są często mylone z pszczołami, ponieważ mają podobne ubarwienie, ale w rzeczywistości bardzo różnią się zachowaniem i zwyczajami. Podczas gdy roje pszczół są zazwyczaj bardziej potulne, roje szerszeni są znacznie bardziej agresywne. Szerszenie mają również znacznie większe żądło niż pszczoły, dlatego ważne jest, abyś traktował każdą infestację szerszeni szybko i skutecznie.

Odstraszanie ich za pomocą oprysków chemicznych

Metoda ta polega na rozpylaniu pestycydów na obszar, na którym można znaleźć szerszenie. Chemikalia zabiją wszystkie szerszenie, które wejdą z nimi w kontakt, ale nie będą miały wpływu na inne owady, które mogą być obecne w czasie leczenia (takie jak pszczoły). Takie preparaty i środki dostępne są na stronie https://sklepvaco.pl/srodki-na-osy-i-szerszenie. Jest to bardzo skuteczna metoda kontroli, ale działa tylko wtedy, gdy wiesz dokładnie, gdzie znajduje się gniazdo szerszeni. Jeśli nie wiesz, gdzie ukrywają się szkodniki, to będziesz musiał zastosować inną metodę zwalczania szkodników.

Usuwanie ich gniazd

Szerszenie budują gniazda z papieru i śliny, która jest produkowana przez same robotnice szerszeni; usunięcie tych gniazd uniemożliwi rozwój przyszłych pokoleń szerszeni. Jednak ta metoda nie działa jeśli gniazda znajdują się wewnątrz budynku. Jeśli zauważysz gniazdo szerszeni i jesteś zaniepokojony, zadzwoń do eksterminatora, aby usunął je dla Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja wyjazdów wakacyjnych dla pracowników – dlaczego firmy powinny to rozważyć?
Organizacja wyjazdów wakacyjnych dla pracowników – dlaczego firmy powinny to rozważyć?
Budowanie zgranego i zmotywowanego zespołu pracowników, którzy dobrze się rozumieją, powinno być priorytetem właścicieli firm. W końcu zdrowe relacje w […]
Ostatnie wpisy