Niedobór witaminy B

Niedobór witaminy B
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Okres jesienno-zimowy kojarzy się nam nie tylko z wyprawami w góry i świętami Bożego Narodzenia. Niestety, to przede wszystkim czas infekcji i chorób, za które w głównej mierze odpowiada nasz osłabiony system odpornościowy. Zła dieta, brak ruchu, przegrzewanie organizmu, niedobór witamin, w tym między innymi niedobór witaminy B, C i D – to główni sprzymierzeńcy wszelkich chorób, zaczynając od kataru, a na poważnych schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych kończąc. Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim zadbaj o dietę: wzbogać ją o sezonowe, czyli korzenne warzywa, kasze, pełnoziarniste pieczywo i dobre jakościowo mięso i ryby. Zrezygnuj lub ogranicz słodycze, białą mąkę i nabiał, zwłaszcza mleko. Nie wszyscy wiedzą, że nadmiar nabiału powoduje wzmożoną produkcję śluzu, a ten w połączeniu z niską temperaturą przyczynia się do powstawania infekcji. Jeśli trzeba, rozważ przyjmowanie suplementów diety, które dostarczą organizmowi właściwą dawkę mikroelementów i witamin, np. komplex witaminy B. Pamiętaj też o ruchu na świeżym powietrzu, nawet przy lekkim przeziębieniu spacer wyjdzie nam na zdrowie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać kopertę do przesyłki?
Jak dobrać kopertę do przesyłki?
Chcąc poprawnie zrealizować przesyłkę, należy uważnie i z rozwagą dobrać wymiary koperty, w której ma znajdować się zamówienie. Obecnie zakupić […]
Ostatnie wpisy