W co uzupełnić dietę sportowca?

W co uzupełnić dietę sportowca?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawą zdrowej diety jest różnorodność oraz dbałość o dostarczanie organizmowi minerałów i witamin. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że przy ustalaniu sposobu żywienia istotny okazuje się również tryb życia, jaki prowadzimy. Może się okazać, że przy wzmożonej aktywności fizycznej powinniśmy zapewnić naszemu organizmowi znacznie więcej. Sport, który z zasady jest zdrowy i korzystny dla naszego zdrowia, związany jest z intensywną eksploatacją organizmu. Warto więc zadbać o odpowiednią suplementację, która wpłynie na efektywność aktywności fizycznej. 

Dlaczego warto wzbogacić dietę o kolagen?

Kolagen jest białkiem strukturalnym, które stanowi prawie 1/3 masy ciała dorosłego człowieka i odpowiada nie tylko za wytrzymałość ścięgien i elastyczność chrząstek, ale i zmniejszenie łamliwości kości. Po 25. roku życia produkcja kolagenu w organizmie spada, co skutkuje zwiększoną podatnością na urazy i złamania. Przyjmując kolagen dla sportowców, możemy w łatwy sposób zwiększyć odporność naszego ciała na kontuzje i wspomóc naturalną produkcję kolagenu w naszym organizmie. 

Kolagen tylko dla sportowców?

Istotny jest fakt, że problemy ze stawami dotyczą nie tylko sportowców i osób, które w jakikolwiek inny sposób nadmiernie eksploatują stawy i układ kostny. Bardzo często zdarza się, że problemy te dotykają również ludzi, którzy prowadzą statyczny tryb życia. W takiej sytuacji również warto przyjmować kapsułki kolagenowe, co skutecznie pomoże uniknąć bolesnych dolegliwości związanych ze zwiększeniem tarcia w stawach i zmniejszy ryzyko wystąpienia urazów i złamań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne elementy jakimi warto udekorować swój ogród
Niezbędne elementy jakimi warto udekorować swój ogród
Ogród może stanowić prawdziwą wizytówkę domu. Aby tak było, należy jednak zadbać o to, by znajdująca się w nim trawa […]
Ostatnie wpisy