Przewlekłe bóle głowy – jak z nimi walczyć?

Przewlekłe bóle głowy – jak z nimi walczyć?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból głowy potrafi znacznie obniżyć jakość życia i zmniejszyć sprawność intelektualną. Szczególnie uciążliwe są przewlekłe dolegliwości bólowe i silne migreny. Aby skutecznie walczyć z bólem, niezbędna jest wiedza na temat jego źródeł. Mogą one być rozmaite – od błahych po bardzo poważne.

Najważniejsze przyczyny i sposoby łagodzenia bólu głowy

Jedną z częstych przyczyn tego objawu jest odwodnienie lub niedobór takich pierwiastków, jak żelazo czy magnez. W tej sytuacji ważne jest regularne nawadnianie organizmu i uzupełnienie niedoborów oraz wyeliminowanie ewentualnej anemii. Innym źródłem bólu może być stres – pomóc może nauka sposobów relaksacji, wysiłek fizyczny i redukcja bodźców stresogennych. Jeśli przyczyną bólu są problemy z kręgosłupem, niezbędna może być pomoc ortopedy i fizjoterapeuty oraz wdrożenie odpowiednich ćwiczeń, a także zakup leczniczego materaca do łóżka.

Kiedy wskazana jest wizyta u neurologa?

Jeśli bóle głowy trwają od dawna, są silne i nie udało się zdiagnozować ich przyczyny, konieczna jest konsultacja z neurologiem. Szczególnie jeśli towarzyszą im zaburzenia widzenia, mdłości lub wymioty czy problemy z zachowaniem równowagi. Przyczyną może być migrena czy bóle napięciowe, ale również tak poważne schorzenia, jak tętniak i guz mózgu. Jeśli interesuje nas dobry, sprawdzony neurolog Lublin daje nam wiele możliwości, zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Podczas wizyty lekarz zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi wstępne badane, a w razie potrzeby skieruje nas na diagnostykę radiologiczną lub EMG.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o olejku CBD?
Co warto wiedzieć o olejku CBD?
Wiele osób stosuje suplementy diety. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednak preparaty powstające na bazie naturalnych składników. Doskonałym przykładem może być […]
Ostatnie wpisy