Kiedy warto zdecydować się na psychoterapię grupową?

Kiedy warto zdecydować się na psychoterapię grupową?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia grupowa jest bardzo częstym narzędziem pracy terapeutycznej skierowanej do szerokiego grona pacjentów. Charakter pracy w grupie przynosi dodatkowe korzyści i posiada nie mniejszą skuteczność niż sesje indywidualne. Jak przebiega takie spotkanie sprawdzić można na https://psychomedic.pl. Terapia znajduje zastosowanie przy depresji, zaburzeniach osobowości czy fobii społecznej. Najbardziej powszechna jest w przypadku leczenia różnego rodzaju uzależnień.

Zalety psychoterapii grupowej

Walory leczenia grupowego opierają się na możliwości wzajemnego wsparcia uczestników oraz budowaniu ducha wspólnoty. Dlatego też każdy może wziąć w nim udział. Poczucie osamotnienia ze swoim problemem może w ten sposób zostać łatwo przełamane. Jest to szczególnie ważne dla osób borykających się z nieśmiałością oraz trudnościami w kontaktach interpersonalnych. Możliwość nabrania dystansu oraz ćwiczenia praktyczne z osobami o podobnej przypadłości mają niezwykle wysoką skuteczność w uzyskaniu trwałych zmian i poprawy jakości życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biuro księgowe — po czym poznać dobrą firmę?
Biuro księgowe — po czym poznać dobrą firmę?
Prowadzenie własnej działalności przeważnie oznacza konieczność skorzystania z usług biura rachunkowego w kwestii różnego rodzaju rozliczeń np. z fiskusem bądź […]
Ostatnie wpisy